X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Zawisza: trzeba odebrać władzę eurokratom i federastom

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 13:25
Zdaniem Artura Zawiszy polska suwerenność jest ograniczana przez biurokratów w Brukseli i Ruch Narodowy chce jej bronić w europarlamencie.
Audio
  • Artur Zawisza, kandydat do PE z listy Ruchu Narodowego o roli jaką widzi dla tej partii w Brukseli (Z kraju i ze świata/Jednyka)
Artur Zawisza z Ruchu Narodowego
Artur Zawisza z Ruchu NarodowegoFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Postawiłem postulat zamiany Traktatu Lizbońskiego, który wiąże nam ręce, na traktat suwerennościowy, który odbierze władzę brukselskim eurokratom czy federastom, a przywróci ją stolicom państw narodowych - powiedział w radiowej Jedynce Artur Zawisza, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Ruchu Narodowego.

Jak podkreślił, Parlament Europejski nie jest konieczny. Może ewentualnie działać jako forum wymiany opinii, ale - według Zawiszy - to strata pieniędzy. Jego zdaniem europosłowie nie mają wiele do powiedzenia, bo o wszystkim decydują anonimowi urzędnicy. - Jako pierwszy wniosek gotowi jesteśmy złożyć ten o samorozwiązaniu Parlamentu Europejskiego - zapowiada kandydat Ruchu Narodowego.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>

Dodał, że partia ta chce w Brukseli realizować swoją misję. - Idziemy do struktur unijnych, by bronić polskich spraw, obronić Polaków przed jednolitą walutą unijną - powiedział.

Zawisza powiedział, że RN oczekuje rzeczywistej współpracy gospodarczej w ramach UE, a nie "dominacji eurokratów brukselskich i ukrytego interesu niemieckiego jako fundamentu". Jak podkreślił, korzystny byłby powrót do wspólnej waluty rozliczeniowej ECU zamiast euro.

Artur Zawisza mówił także o zaangażowaniu Polski w konflikt na Ukrainie. - Rzeczą Ukraińców jest doprowadzić do porządku w swoim kraju, a nie jest rzeczą Polaków, aby mówić, że jedni Ukraińcy są dobrzy a drudzy źli. To jest nadmiar bufonady - stwierdził.

Kandydat Ruchu Narodowego powiedział, że Władimir Putin jest wybitnym rosyjskim politykiem i taki przydałby się w Polsce. - Tymczasem my mamy tchórzliwych i zastraszonych polityków, którzy nie potrafią na putinadę dobrze odpowiedzieć - skomentował.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

bk/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
kaziuk2014-05-20 16:14 Zgłoś
Brawo Narodowcy, tak trzymać!

Czytaj także

Federacja czy egoizmy narodowe - co lepsze dla UE?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 18:33
O roli instytucji europejskich w tym właśnie kontekście dyskutowali w Jedynce kandydaci do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bosak: Parlament Europejski jest instytucją fasadową

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 08:37
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", UE nie jest organizacją demokratyczną, a Parlament Europejski jest do niej dobudowany na siłę i jest atrapą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20.05 Wybory do europarlamentu. Gorąca końcówka kampanii [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 22:38
Już w najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce wybierzemy 51 z ogólnej liczby 751 eurodeputowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni sondaż CBOS przed wyborami do PE: PO na czele, spada Korwinowi-Mikke

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 17:16
Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się teraz, zwyciężyłoby PO, uzyskując 26 procent głosów - wynika z sondażu CBOS. PiS mógłby liczyć na 21 procent poparcia.
rozwiń zwiń