X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były szef MSWiA: Mariusz Kamiński powinien mieć prawo do obrony

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 13:13
Według Janusza Kaczmarka posiedzenie Sejmu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu musi być niejawne, ponieważ przedstawiany jest na nim materiał tajny.
Audio
  • Janusz Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych i administracji o posiedzeniu Sejmu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Poseł PiS Mariusz Kamiński w drodze do Sejmu, na zamknięte, niejawne posiedzenie
Poseł PiS Mariusz Kamiński w drodze do Sejmu, na zamknięte, niejawne posiedzenieFoto: PAP/Jacek Turczyk

We wtorek Sejm rozpatuje wniosek o uchylenie immunitetu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce postawić Mariuszowi Kamińskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prokurator Generalny wystąpił z wnioskiem o utajnienie obrad. W związku z tym sala plenarna została sprawdzona, tak by mieć pewność, czy nie ma na niej żadnych urządzeń, dzięki którym przekaz mógłby zostać ujawniony.

- Jeżeli w tej sprawie mamy do czynienia z materiałem tajnym, w tym zakresie obrady powinny być utajnione - mówił Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA. Dodał, że jest to jego opinia jako prawnika. Zaznaczył, że nie jest przekonany czy środki bezpieczeństwa powinny być aż tak zaostrzone.

Jak wspominał Kaczmarek, w 2007 roku, gdy szefem CBA był Mariusz Kamiński, wyszły na jaw nieprawidłowości, po których doszło do zmiany w prawie. Służby mają nakaz dołączania do wniosków o kontrole operacyjne materiałów operacyjnych uzasadniających tę decyzję.

Gość radiowej Jedynki uważa, że skoro prokuratura chce przedstawić zarzut przekroczenia uprawnień, to musi mieć uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.

- Są sprawy, które wymagają ryzyka, ale każde ryzyko musi być w zgodzie z prawem, dlatego prawo jest tak skonstruowane, że daje możliwości prowokacji, ale musi być to w zgodzie z przepisami - wyjaśnił Kaczmarek. Dodał, że można kogoś do czegoś namawiać, jeśli są informacje o tym, że wcześniej ta osoba dopuściła się przestępstwa.

Szef CBA Paweł Wojtunik skierował pismo do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, w którym wskazał, że Kamiński "nie posiada zezwolenia na udzielenie informacji niejawnej wydanego przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego". Kamiński twierdzi, że CBA chce zablokować jego wystąpienie w Sejmie.

Janusz Kaczmarek nie zgodził się z opinią Wojtunika. - Mariusz Kamiński ma prawo się bronić, ma prawo złożyć takie oświadczenia i wyjaśnienia które pozwolą mu z tego prawa skorzystać - powiedział. - Żąda się uchylenia immunitetu, a druga strona nie może nic powiedzieć - zaznaczył gość Jedynki.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Zapis całej rozmowy

Magazyn "Z kraju i ze świata" od poniedziałku do piątku po godz. 12.20.

bk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja regulaminowa za uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 11:48
Wnioskuje o to stołeczna prokuratura, która chce postawić byłemu szefowi CBA zarzuty przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supertajne posiedzenie Sejmu. Operacja pod okiem ABW

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 11:56
By zapewnić tajność obrad, przewidziane zostały nadzwyczajne środki, jakich do tej pory nie stosowano w takich okolicznościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajne posiedzenie Sejmu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 12:41
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce postawić byłemu szefowi CBA zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Biura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: to próba zemsty rządzących na Mariuszu Kamińskim

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 08:00
Sejm rozpatrzy we wtorek wniosek o uchylenie immunitetu byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Prokuratura chce mu postawić zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Biura. Posłowie mają obradować w trybie niejawnym - Tu chodzi o cyrk - mówi w radiowej Jedynce poseł PiS Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń