X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera taśmowa. Zemke: szefowie ABW i BOR powinni zostać zdymisjonowani

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 13:18
Janusz Zemke z SLD podkreślał w radiowej Jedynce, że w Polsce dwie służby odpowiadają za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie. Jego zdaniem nie zdały one egzaminu.
Audio
  • Janusz Zemke z SLD o winnych afery taśmowej w rządzie (IAR)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: Wojciech Kusiński/PR

SLD oczekuje, że w sprawie afery taśmowej zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Janusz Zemke wyjaśnia, że nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" ujawniły wiele istotnych problemów na szczytach władzy. - Bezpieczeństwo to nie tylko bezpieczeństwo pojmowane przez pryzmat wojska, ale też bezpieczeństwo finansowe - wyjaśnił. Dodał, że w rozmowie z Markiem Belką Bartłomiej Sienkiewicz mówił o poważnych problemach finansowych państwa i nie można tego lekceważyć.

Dodał, że władze kłamią, ponieważ publicznie mówią, że polska gospodarka radzi sobie bardzo dobrze. - Oszukuje się społeczeństwo. To jest coś co mnie wyjątkowo razi - mówił Zemke.

Zdaniem posła SLD afera taśmowa ujawniła wyraźnie luki w ochronie urzędników. - Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze najważniejszych osób w państwie odpowiada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie CBA. Druga sprawa to jest BOR. Jest pytanie, jak BOR zabezpiecza najważniejsze osoby w państwie czy aby nacisk nie jest położony na fizyczne zabezpieczenie - dodał.

- Bardzo bym się zdziwił, gdyby szefowie tych służb pozostali na swoich stanowiskach. Te służby zostały ośmieszone - wyjaśnił Zemke.

Poseł SLD zwrócił uwagę, że co najmniej od roku, ktoś był w posiadaniu tych taśm i mógł je wykorzystać na różne sposoby.

AFERA TAŚMOWA W POLSKIM RZĄDZIE - czytaj więcej >>>

Jak podkreślił gość radiowej Jedynki, oczywiste jest, że pojawią się wnioski o wotum zaufania dla premiera. - Uważamy, że rząd powinien sprawdzić, czy ma jeszcze w tym parlamencie większość - powiedział. Zwrócił uwagę, że gdy parlament głosował nad odebraniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, okazało się, że tej większości nie ma. Jak zaznaczył, w takich warunkach nie da się rządzić państwem.

Według Zemkego, premier Tusk podczas poniedziałkowej konferencji nie złoży dymisji rządu, ale powie o tym, kto ma jakie intencje i jak to szkodzi Polsce. - Być może cenę za to zapłaci minister spraw wewnętrznych i premier będzie chciał to rozwodnić - wyjaśnił.

Prezydent nie zwoła RBN

Nie będzie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie afery podsłuchowej. Tak Kancelaria Prezydenta odpowiada na postulat SLD.
Szefowa biura prasowego prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że kwestia podsłuchów może być jednym z punktów najbliższego zaplanowanego posiedzenia Rady - o ile strona rządowa będzie do tego gotowa.
Zdaniem prezydenta wszelkie działania wokół spraw ujawnionych stenogramów należy postrzegać przez pryzmat utrzymania bezpieczeństwa polskiego pieniądza. Zdaniem prezydenta sprawą kluczową jest niepodgrzewanie atmosfery w sposób, który szkodziłby stabilności gospodarki. - To jest wartość ważniejsza niż działanie w ramach ugrupowań partyjnych - mówiła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Jedynka, IAR, bk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera taśmowa. Donald Tusk: przykra sprawa, nie lekceważę jej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 23:59
Premier Donald Tusk zapowiedział na Twitterze, że w poniedziałek o godzinie 15 publicznie odniesie się do sprawy nagrań opublikowanych przez Tygodnik "Wprost”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. Opozycja domaga się dymisji, koalicja mówi niewiele

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 14:24
Dla opozycji sprawa jest jasna. Państwo nie działa, Tusk do dymisji - to najczęstsze komentarze padające z ust jej polityków po ujawnieniu przez tygodnik "Wprost" taśm z nielegalnie nagranymi prywatnymi rozmowami ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS złożył wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 12:44
O złożeniu przez PiS wniosku o odwołanie Sienkiewicza poinformował rzecznik PiS Adam Hofman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński: Sienkiewicz wysłannikiem Tuska. Grupiński: nie było inicjatywy premiera

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 10:56
Afera taśmowa rozgrzała polską scenę polityczną. Mariusz Kamiński z PiS i Rafał Grupiński z PO mówili w radiowej Jedynce o nagraniach opublikowanych przez tygodnik "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPP chce wyjaśnień prezesa NBP w sprawie afery taśmowej. "Belka zachował się jak polityk"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 23:59
Szef Narodowego Banku Polskiego Marek Belka wrócił już do kraju - poinformował rzecznik prasowy NBP Przemysław Kuk. We wtorek odbędzie się zaplanowane posiedzenie RPP, której przewodniczącym jest prezes NBP.
rozwiń zwiń