X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joński: na lewicy nie ma mowy o żadnych fuzjach, czy łączeniach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 13:20
- Współpraca z Twoim Ruchem będzie zawężona do wyjaśnienia afery taśmowej. Współdziałamy z Januszem Palikotem, bo nie można lekceważyć 35 posłów, których posiada - tak rzecznik SLD Dariusz Joński wyjaśnia w radiowej Jedynce motywy sojuszu z dotychczasowym przeciwnikiem.
Audio
  • Dariusz Joński z SLD m.in. o współpracy z Twoim Ruchem (radiowa Jedynka/"Z kraju i ze świata")
Dariusz Joński
Dariusz JońskiFoto: Boston9/CC/Wikipedia

- Wiele nas dzieli, również programowo, ale to nie znaczy, że nie należy sobie podawać rąk - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" poseł SLD. Dariusz Joński podkreśla, że "chęć wyjaśnienia afery taśmowej łączy całą opozycję".

Łączy ją także chęć odwołania szefów MSW i MSZ. Prawo i Sprawiedliwość już złożyło w Sejmie wniosek w sprawie odwołania ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. W czwartek do laski marszałkowskiej trafił także wniosek tej partii o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera. To efekt upublicznienia przez tygodnik "Wprost" nagrań z podsłuchanych rozmów polityków.

AFERA TAŚMOWA W POLSKIM RZĄDZIE - czytaj więcej >>>

Zdaniem posła Jońskiego, dziś najważniejsze jest wyjaśnienie sprawy, bo "inaczej Donald Tusk zamiecie ją pod dywan, a minister Sienkiewicz będzie sam dla siebie sędzią”. Dlatego właśnie SLD decyduje się na wspólne działanie z Twoim Ruchem. - Powołaliśmy grupę specjalną i Leszek Miller spotyka się z Januszem Palikotem - wyjaśnia poseł i dodaje, że dzisiaj jednak nie ma mowy o powoływaniu koalicji SLD-TR.

Według Jońskiego, motywy współpracy oczywiste. - Jak patrzyłem na premiera po ostatnim głosowaniu, to śmiał się w twarz całej opozycji i mówił: proszę bardzo, jesteście podzieleni i nic nie jesteście w stanie wyjaśnić. Wygrywam na tej sali. - Teraz jest najwyższy czas, żeby opozycja mówiła jednym głosem - apeluje rzecznik SLD. Poseł krytykuje niechęć prezesa PiS do szefa Twojego Ruchu. - Jarosław Kaczyński nie chce podać ręki Januszowi Palikotowi, ale może wspólnie uda się wyjaśnić tę aferę - mówi Joński i dodaje: "ja też pamiętam liczne słowa między Leszkiem Millerem a Jarosławem Kaczyńskim, ale to nie znaczy, że mamy nie popierać wniosku o odwołanie Sienkiewicza, Sikorskiego, czy nawet powoływać komisji śledczej".

Joński został zapytany, czy SLD zamierza składać swój wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu i zgłosić własnego kandydata na premiera. - Wszystko się może zdarzyć - odpowiedział poseł. Dopytywany, czy może to być Leszek Miller, odparł: "dzisiaj nie rozważaliśmy tego, ale też nie wykluczamy”.

Rzecznik SLD wyjaśnił, że decyzje będą zależały od tego, co się będzie działo w najbliższych dniach i godzinach. Poinformował, że jego partia bierze to pod uwagę, ale PiS złożyło już taki wniosek, a to blokuje Sojusz. - Każdy scenariusz jest możliwy. Mamy zapisanych 11 kroków, które chcemy podjąć, żeby te aferę wyjaśnić. Są to nawet wnioski o odwołanie ministrów i powołanie komisji śledczych - podsumował Joński..
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz

iz, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera taśmowa: Palikot apeluje o ujawnienie wszystkich nagrań

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 17:40
Szef Twojego Ruchu zwrócił się do prokuratury, ABW i premiera o upublicznienie zapisów, które są w posiadaniu prokuratorów. Chodzi o nagrania z rozmówi polityków, wysokich urzędników państwowych i biznesmenów podsłuchiwanych od lipca 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa zjednoczy lewicę? SLD i Twój Ruch chcą współpracować

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 20:44
Partie lewicowe łączą siły i chcą razem wyjaśnić aferę taśmową. We wtorek o godz. 13 ma dojść do spotkania Janusza Palikota i Leszka Millera.
rozwiń zwiń