X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceprzewodnicząca klubu PO: prokuratura nikogo nie oszczędza

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 13:22
Według Urszuli Augustyn, akcja CBA w biurze szefa klubu PSL Jana Burego świadczy o tym, że prokuratura działa w Polsce w sposób niezależny od polityki.
Audio
  • Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca klubu PO o stanie koalicji (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Urszula Augustyn
Urszula AugustynFoto: PAP/Archiwum/Rafał Guz

Minister rolnictwa Marek Sawicki mówił po przeszukaniu dokonanym przez CBA w biurze szefa klubu PSL Jana Burego, że służby włączają się w życie polityczne. Jednak zdaniem Urszuli Augustyn, w tym przypadku prokuratorzy wykonywali swoje obowiązki.

- Warto podkreślić ten fakt, że prokuratura i służby działają niezależnie. Ja się cieszę, że to nie jest tak, że politycy sterują tym, co się dzieje w prokuraturze. Nikt nie jest oszczędzany - powiedziała.

Jej zdaniem, piątkowe wystąpienie Waldemara Pawlaka w Sejmie, gdy wbrew swojemu klubowi domagał się  przesunięcia głosowania nad wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza, nie oznacza problemów w koalicji. - To są problemy wewnętrzne i niesnaski w klubie PSL. Myślę, że koledzy muszą sami sobie dać radę z porządkami wewnętrznymi - stwierdziła Augustyn.

Jak podkreśliła, to premier decyduje o zmianach personalnych w rządzie i należy pozwolić mu podejmować decyzje w tym zakresie. - Koalicjant zachował się naprawdę odpowiedzialnie - dodała.

Wiceprzewodnicząca klubu PO odniosła się również do akcji "Dzieci Chazana" przeprowadzonej przez Twój Ruch. Działacze wyszli na ulice Wołomina ze zdjęciami zdeformowanych płodów. Sprzeciwiali się w ten sposób zastosowaniu klauzuli sumienia przez cały tamtejszy szpital.

- To jest zbyt poważny problem, żeby go rozwiązywać na ulicy. Jeżeli mówimy o ludzkim życiu, to nie powinno być przy tej rozmowie tak wielkich emocji. One są po jednej i po drugiej stronie. W takich sytuacjach, gdy jedna i druga strona traci rozsądek i posługuje się dziwnymi metodami, nigdy nie dojdziemy do rozsądnego rozwiązania - stwierdziła Augustyn.

- Nie sądzę, że potrzebna jest likwidacja klauzuli sumienia, ale jednocześnie ważne jest, by było przestrzegane prawo. Prawo jest zapisane w taki sposób, że ono klauzuli sumienia nie przeszkadza, ani klauzula sumienia nie przeszkadza prawu - dodała.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

Magazyn "Z kraju i ze świata" od poniedziałku do piątku po godz. 12.20.

bk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pawlak kontra Piechociński. "Potrzebne jest lepsze zarządzanie PSL"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 10:34
Były prezes PSL ostro krytykuje obecne kierownictwo Stronnictwa. Waldemar Pawlak nie zamierza jednak już teraz zastępować Janusza Piechocińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taśmy Tygodnika "Wprost". "Problem Burego" i spotkanie Bieńkowskiej z szefem CBA

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 23:59
W opublikowanym przez "Wprost" fragmencie rozmowy ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego z wiceministrem Zdzisławem Gawlikiem i prezesem Orlenu Jackiem Krawcem pojawia się wątek szefa klubu PSL, Jana Burego, który ma robić "polityczny dym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja CBA w biurze Burego. Sawicki: to jawne obejście immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 15:20
Minister rolnictwa oskarża prokuraturę i CBA o nadużycie prawa przy przeszukaniach u posła PSL Jana Burego i wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja CBA w biurze Burego. Rozenek: powinien wypowiedzieć się Tusk

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:24
Poseł Twojego Ruchu Andrzej Rozenek ostro skrytykował w Jedynce akcję CBA w biurze poselskim i pokoju hotelowym Jana Burego, szefa klubu PSL. Miało to miejsce na dzień przed głosowanie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.
rozwiń zwiń