X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa zachęca: jedzmy trzy lub cztery jabłka dziennie!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 13:00
- Mamy do czynienia z wojną ekonomiczną - ocenił w radiowej Jedynce minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL). Polska stara się teraz, by produkty, które Rosja objęła embargiem, trafiły na inne rynki.
Audio
  • Minister rolnictwa Marek Sawicki o rosyjskim embargu na polskie produkty (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Marek Sawicki w studiu radiowej Jedynki
Marek Sawicki w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Gralewski/PR

Szef resortu rolnictwa Marek Sawicki mówił w radiowej Jedynce, że w związku z rosyjskim zakazem wwozu polskich owoców i warzyw, stara się o wsparcie dla polskich eksporterów. Taki cel miało m.in. poniedziałkowe spotkanie w resorcie gospodarki z przedstawicielami banków i firm ubezpieczeniowych. W czwartek odbędą się rozmowy z urzędnikami Komisji Europejskiej.

Czy jest szansa, że zostaną wypłacone rekompensaty? Czy polski rząd powinien namawiać Komisję Europejską do stworzenia funduszu solidarnościowego? Marek Sawicki odpowiedział, że tego rodzaju fundusz już istnieje, zgromadzono na nim już teraz 350 mln euro, a na koniec roku powinien mieć wystarczające środki, by pokryć nasze straty - o ile nie pojawią się kolejne sankcje.

<<<Kraje Unii Europejskiej uzgodniły sankcje sektorowe wobec Rosji>>>

Marek Sawicki ocenił, że Komisja Europejska rozumie problem i dodał, że wysłał w poniedziałek pisma do komisarzy ds. zdrowia, rynków i rolnictwa, by spotkać się z nimi w trybie pilnym w tym tygodniu, tak aby ustalić zasady współdziałania na rynku unijnym. - Będę zabiegał o jak najszybsze i największe dopłaty. Najpierw jednak z KE trzeba opracować odpowiednie instrumenty - wyjaśniał gość Pierwszego Programu Polskiego Radia. Jakie mogą być straty, jeśli chodzi o embargo na jabłka i inne produkty? Marek Sawicki odparł, że nie można tego oszacować, bo nie wiadomo wciąż, jaką część uda się sprzedać na rynki trzecie, a jaką trzeba będzie wycofać.

Marek Sawicki zapowiadał, że będziemy starać się eksportować produkty rolne do Algierii, Chin, Indii, Wietnamu, Hongkongu, być może uda się wejść na rynek japoński.

Zobacz serwis specjalny: KRYZYS UKRAIŃSKI>>>

Minister uważa, że embargo to konsekwencja wprowadzenia restrykcji wobec Moskwy, która miesza się w wewnętyrzne sprawy Ukrainy.- Mamy do czynienia z wojną ekonomiczną. Oczekuję, że ci politycy, którzy mocno nawoływali do tych sankcji, staną w obronie polskich rolników - mówił Sawicki.

Szef resortu rolnictwa zachęcał wszystkich do jedzenia jabłek. ”Trzy-cztery jabłka dziennie” i według ministra przezwyciężymy skutki embarga.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie jabłka ofiarą zemsty politycznej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 09:09
Rosja od 1 sierpnia wprowadziła ograniczenia wwozu do Rosji z Polski owoców i warzyw. Ucierpią przede wszystkim producenci jabłek, ale zakaz dotyczy prawie całej produkcji warzywno-owocowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski: to może być jabłkowa wojna

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 20:29
Kosz czerwonych jabłek dostał od władz Ostrowa Wielkopolskiego Prezydent Bronisław Komorowski. Ostrów ma w herbie królewskie jabłko, ale z racji rosyjskiego embarga prezent nabrał szczególnego znaczenia.
rozwiń zwiń