Choinki Jedynki poszybowały w kosmos. Zawiózł je Mirosław Hermaszewski

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 16:35
Obrazek polskiego astronauty cieszył się największym powodzeniem podczas licytacji Choinek Jedynki w Uniejowie. Osiągnął kosmiczną sumę.
Audio
  • Finał licytacji Choinki Jedynki w Uniejowie (Jedynka)
Za najwyższą kwotę w Uniejowie zlicytowano pracę Mirosława Hermaszewskiego
Za najwyższą kwotę w Uniejowie zlicytowano pracę Mirosława HermaszewskiegoFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zacięta walka o pracę Mirosława Hermaszewskiego trwała do ostatniej chwili. Za 4 700 złotych  wylicytowała go pani Joanna ze Świnoujścia. Niewiele mniej, bo 4 100 złotych, osiągnęła praca aktora Zbigniewa Buczkowskiego, którą kupiły Termy Uniejów.

O trzecie miejsce bił się też obrazek iluzjonisty Macieja Pola, by zostać sprzedanym za 4 000 złotych. Kupiła go pani Katarzyna z Malanowa. Miejscem poza podium musiał się zadowolić aktor Kazimierz Kaczor. Jego pracę wylicytowały Biotermy Uniejów za 2 850 złotych. W sumie 15 650 złotych.

Tym samym, z siedmiu licytacji prac Przyjaciół Jedynki, udało nam się zabrać 88.125 złotych. Jeśli doliczymy do tego 21.510 złotych za prace dzieci, to mamy 109.725 złotych!

OGLĄDAJ, WYBIERAJ, LICYTUJ >>>

Aukcję w Uniejowie i na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia w godzinach 09.00 – 12.00 prowadzili Małgorzata Raducha, Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Oglądaj prace, wybieraj i pomagaj - licytowane prace, sylwetki ich autorów oraz zasady udziału w akcji znajdują się na stronie choinkijedynki.polskieradio.pl

Ostatnia licytacja i finał akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" odbędzie się w sobotę 13 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na aukcję wystawione zostaną obrazy autorstwa: małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Joanny Krupy, Andrzeja Wajdy, Kamila Stocha i Michała Winiarskiego.

Zobacz ich prace >>

Licytacja prac dzieci zakończona - zobacz obrazy, sprawdź wyniki >>>

Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Obrazy zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis.

Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Dowiedz się więcej o Fundacji Andrzeja Brandstattera "ProArtis"

/

(asz,tj)

Czytaj także

18 150 złotych za Choinki Jedynki. W Gliwicach padł rekord licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 16:35
Do ostatniej chwili trwała walka podczas licytacji Choinek Jedynki w Gliwicach. Za cztery wystawione dziś prace udało się zebrać rekordową sumę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2014. Mikołaj na rowerze powiózł nas w stronę pięknego wyniku!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 19:00
Gnieźnieńska licytacja prac dorosłych Przyjaciół Jedynki przyniosła akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" kolejne 12 300 zł. Najwyższą cenę uzyskała praca kolarskiego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego.
rozwiń zwiń