Jarosław Gowin: Duda może być prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 13:35
Prezes Polski Razem uważa, że termin wyborów prezydenckich jest dopasowywany tak, by pomóc Bronisławowi Komorowskiemu. Zaznacza jednak, że Andrzej Duda ma realne szanse na pokonanie obecnego prezydenta.
Audio
  • Jarosław Gowin, prezes Polski Razem o nadchodzących wyborach prezydenckich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jarosław Gowin powiedział w Jedynce, że termin wyborów prezydenckich przypadnie w szczytowym momencie największej aktywności Bronisława Komorowskiego. - To oczywiste, że obóz rządowy wybiera termin najkorzystniejszy z punktu widzenia Bronisława Komorowskiego. Ja nie mam o to pretensji - podkreślił polityk.

Jak stwierdził Gowin, 10 maja obecny prezydent będzie uczestniczył w spotkaniu z głowami innych państw Unii Europejskiej i "ogrzeje się w ich świetle".

Prezes Polski Razem podkreślił jednak, że pokonanie Bronisława Komorowskiego przez kandydata zjednoczonej prawicy - Andrzeja Dudę - jest w zasięgu. Dodał, że brak powszechnej rozpoznawalności był słabością Andrzeja Dudy, ale kandydat ciężko pracuje, by to zmienić.

Zdaniem gościa Jedynki, w zwycięstwie Andrzejowi Dudzie pomóc może kandydatka SLD - Magdalena Ogórek. Jego zdaniem ma ona szanse na dwucyfrowy wynik w wyborach. Gowin zaznaczył, że może ona pomóc w doprowadzeniu do drugiej tury wyborów. Jak dodał, to właśnie z tego powodu Ogórek jest obiektem czarnego PR i negatywnej kampanii w mediach.

Szef Polski Razem mówił także o wstąpieniu Johna Godsona, niegdyś posła PR, do klubu PSL. Zdaniem polityka nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ Godson wsparł koalicję już wtedy, gdy głosował nad wotum zaufania dla rządu.

Jarosław Gowin odniósł się również do sytuacji osób zadłużonych we franku szwajcarskim. - Banki nie chcą pomagać 700 tys. polskich rodzin, które znalazły się w pułapce kredytowej. Od tego jest rząd, od tego są instytucje państwowe, by na bankach taką otwartość wymusić - powiedział.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jarosław Gowin (prezes Polski Razem)
Data emisji: 29.01.2015
Godzina emisji: 12.38

bk, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

John Godson usunięty z Polski Razem za poparcie rządu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 14:00
Poseł John Godson nie jest już członkiem Polski Razem Jarosława Gowina. Polityk poinformował o postanowieniu partii na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: Magdalena Ogórek ma szanse wejść do drugiej tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 08:08
Zdaniem Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego SLD na Mazowszu szanse na to, że kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich i zmierzy się z Bronisławem Komorowskim są spore. - Ja w to wierzę - mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najnowszy sondaż prezydencki. Bronisław Komorowski zdecydowanie na czele

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 20:40
52 proc. badanych chciałoby w majowych wyborach prezydenckich oddać głos na obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu TNS Polska. Poparcie dla kandydata PiS Andrzeja Dudy zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a dla kandydatki SLD Magdaleny Ogórek - 5 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł John Godson wstąpi do klubu PSL. "Starają się być partią zdroworozsądkową"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 13:51
Poseł John Godson przechodzi do klubu parlamentarnego PSL - poinformował podczas konferencji prasowej szef klubu, Jan Bury. Godson potwierdził, że od 1 lutego będzie członkiem klubu ludowców.
rozwiń zwiń