Krzysztof Bosak: nie możemy przejmować się sondażami

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 13:40
- Wiemy, że szansa na drugą turę, ze strony naszego kandydata, nie jest duża - mówi w magazynie "Z kraju i ze świata" wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.
Audio
  • Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy) o kandydacie na prezydenta Marianie Kowalskim (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

50-letni Marian Kowalski jest kandydatem na prezydenta Ruchu Narodowego. Jego hasło wyborcze to "Silny człowiek na trudne czasy". W jego programie na pierwszym miejscu jest postulat zmiany polskiej konstytucji, tak by prezydent miał pełnię władzy i ponosił osobistą odpowiedzialność.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Krzysztof Bosak mówi, że Ruch Narodowy zgodnie wybrał Mariana Kowalskiego na kandydata na prezydenta z ramienia partii. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że Ruch Narodowy jest na etapie budowania się przed jesiennymi wyborami. Potrzebowaliśmy charyzmatycznego i wyrazistego kandydata, który byłby w stanie wybić się z tego prawego narożnika - dodaje gość Jedynki.

- Polityka w Polsce od 25 lat stanowi zamknięty krąg, a Marian Kowalski jest kandydatem zwykłych ludzi, którzy przez ten system polityczny, który mamy w Polsce są w zasadzie wykluczani - podkreśla rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego.

Krzysztof Bosak mówi, że zdaje sobie sprawę, że mimo słabych szans kandydata Ruchu Narodowego, partia liczy na to, że dzięki kampanii przypomni o swoim istnieniu. - My się sondażami oczywiście przejmować nie możemy. Przed pierwszymi wyborami, w których startowaliśmy w zeszłym roku, te sondaże były na poziomie zero procent, wywalczyliśmy w pierwszych wyborach sto tysięcy wyborców, w drugich ten wynik podwoiliśmy. Chcielibyśmy żeby Marian Kowalski znów rozszerzył nasze grono wyborców  - zaznacza wiceprezes Ruchu Narodowego.

- Nie traktujemy tego, jak zabawy tylko jak długoterminowe zaangażowanie w życie publiczne po to, żeby w Polsce coś zaczęło się zmieniać - mówi Krzysztof Bosak.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy)

Data emisji: 10.04.2015

Godz. emisji: 12.40

kh/tj

Czytaj także

Marian Kowalski: nie zgodzę się na likwidację złotówki

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:30
Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta uważa, że burzliwa dyskusja o euro ma na celu przyspieszenie wprowadzenia tej waluty. - Na to nie ma mojego przyzwolenia - podkreśla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Marian Kowalski [sylwetka]

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 09:35
50-letni Marian Kowalski jest kandydatem na prezydenta Ruchu Narodowego. Jego hasło wyborcze to "Silny człowiek na trudne czasy".
rozwiń zwiń