X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Lewandowski: możliwa współpraca PO z NowoczesnąPL

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:54
- Współpraca Platformy Obywatelskiej i stowarzyszenia Ryszarda Petru byłaby możliwa na gruncie programowym - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce europoseł PO i szef Rady Gospodarczej przy premier Ewie Kopacz Janusz Lewandowski.
Audio
  • Janusz Lewandowski o stowarzyszeniu Ryszarda Petru NowoczesnaPL (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Janusz Lewandowski
Janusz LewandowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Liberalizacja gospodarki, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy, to niektóre postulaty nowego stowarzyszenia NowoczesnaPL. Założenia przedstawił w niedzielę na zjeździe założycielskim ruchu jego szef Ryszard Petru.

- Miałem wrażenie, że jest w tym melodia i klimat oryginalnego zjazdu Platformy Obywatelskiej w gdańskiej hali Olivia. Nawet hasła dosyć podobne, mocno wolnościowe. Ja się wolnościowych poglądów na gospodarkę nie wyrzekałem, sam mam się za liberała, dlatego cieszy mnie, że wraca słowo liberał powtarzane przez setki, czy tysiące młodych ludzi - podkreśla Janusz Lewandowski.

Pytany, czy nie boi się, że NowoczesnaPL zabierze PO głosy, gość Jedynki mówi, że raczej liczy na znalezienie wspólnej drogi. - Chciałbym, żeby to było odświeżenie i obyśmy znaleźli wspólny mianownik przed wyborami. To jest moje najserdeczniejsze życzenie - zaznacza europoseł PO i dodaje, że "jedyne, co może wytknąć Ryszardowi Petru, to zaczarowane hasło "zmiana".

Czytaj <<<Ryszard Petru: w Polsce wieje wiatr zmian>>>

- Ostatnio w Europie widziałem kilka akcji wyborczych pod hasłem zmiany i było gorzej, a nie lepiej. Musimy odczarować hasło zmiany. Ona sama w sobie ma sens, o ile jest ulepszeniem życia, a demokracja rządzi się raczej ciągłością niż rewolucją. Jest coś za prostego w tym "wind of changes". Jest coś za prostego w micie zmiany dla zmiany - ocenia Janusz Lewandowski i zdradza plany swojej partii na najbliższe miesiące.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Kamila Terpiał

Gość: Janusz Lewandowski (europoseł PO, szef Rady Gospodarczej przy premier Ewie Kopacz)

Data emisji: 1.06.2015

Godzina emisji: 12.20

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Petru: w Polsce wieje wiatr zmian

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 08:20
Zdaniem Ryszarda Petru, założyciela stowarzyszenia NowoczesnaPL wybory prezydenckie pokazały, że Polacy oczekują zmian w polityce. - Nasza oferta jest skierowana do tych wszystkich, którzy są wkurzeni, a jednocześnie chcą zmieniać Polskę - mówił gość Jedynki.
rozwiń zwiń