Anna Dymna: piosenka obala wszelkie bariery

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 14:14
- W sobotę na rynku w Krakowie odbędzie się 11. już finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty - powiedziała w radiowej Jedynce prezes Fundacji "Mimo Wszystko".
Audio
  • Anna Dymna i Krzysztof Głombowicz o Ogólnopolskich Dniach Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Anna Dymna z uczestniczką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (zdjęcie z 10. edycji)
Anna Dymna z uczestniczką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (zdjęcie z 10. edycji)Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne wystąpią w duetach z Ireną Santor, Edytą Geppert, Mariką, Rafałem Brzozowskim, Grzegorzem Hyżym oraz zespołem Enej. - Piosenka obala wszelkie bariery, nie ma niepełnosprawności, kalectwa - wskazała gość radiowej Jedynki. Słuchając nagrania audycji poznasz szczegóły tego wydarzenia.

Koncert to element obchodów 12. Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" (6-7 czerwca). Na niedzielę zaplanowano pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu z udziałem publiczności i gości specjalnych, wśród których znaleźli się m.in. Anna Cieślak, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Przemysław Saleta. O atrakcjach opowiedział w Jedynce Krzysztof Głombowicz.

Dni Integracji zamknie koncert "Razem Mimo Wszystko", na którym wystąpią laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz Halina Mlynkova-Wronka, Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Ania Rusowicz, Maria Sadowska, Adam Nowak i Łukasz Baruch z grupą wokalną Mezalians Art. - To dziwny koncert, niby rozrywkowy, a mówimy o najtrudniejszych sprawach, o śmierci, cierpieniu - oceniła Anna Dymna.
W weekend na Plantach przy Bunkrze Sztuki (w godz. 10-20) odbędzie się kiermasz artystyczny. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 16-letniego Piotra Koima, który w wyniku wypadku zapadł w śpiączkę, a udało się go wybudzić w klinice "Budzik". Inicjatywę będzie można też wesprzeć przekazując nakrętki od plastikowych butelek.
Patronem medialnym wydarzenia jest radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Anna Dymna (prezes Fundacji "Mimo Wszystko"), Krzysztof Głombowicz (sportowiec, komentator sportowy)

Data emisji: 5.06.2015

Godzina emisji: 12.44
kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaczarowana Piosenka - festiwal bez taryfy ulgowej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 15:52
- To pierwszy konkurs, w którym ludzie niepełnosprawni traktowani są normalnie - podkreśla Anna Dymna, współorganizatorka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.
rozwiń zwiń