Barbara Nowacka: Europa Plus była projektem trochę opartym na fałszu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 13:25
Dlaczego lewica w Polsce jest tak podzielona i słaba? Na to pytanie starała się w magazynie "Z kraju i ze świata" odpowiedzieć Barbara Nowacka z Ruchu Palikota.
Audio
  • Barbara Nowacka: Europa Plus była projektem opartym na fałszu (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: Paweł Kurek/PR

Barbara Nowacka przyznała, że ostatnie wybory prezydenckie były dla lewicy bardzo złe, gdyż zarówno Magdalena Ogórek, jak i Janusz Palikot osiągnęli słabe wyniki.

Jej zdaniem główną przyczyną słabości lewicy jest podział na wiele, często wrogo do siebie nastawionych środowisk. Próby współpracy kończą się często sporami o pozycje na listach wyborczych. Zdaniem Barbary Nowackiej to błąd, gdyż lewica musi zaproponować Polakom program, który odpowie na ich potrzeby. Zwracała przy tym uwagę na sukces Pawła Kukiza, który już osiąga dobre rezultaty w sondażach, choć nie założył jeszcze partii i nie wiadomo, kto miałby się w niej znaleźć.

- W polityce ważna jest konsekwencja i musimy przekonywać swoich wyborców, że to, co mamy im do przekazania, jest istotne, i że będziemy chcieli i umieli to zrealizować - przekonywała Barbara Nowacka.

W jaki sposób lewica powinna tego dokonać? Dlaczego Barbara Nowacka tak krytycznie ocenia projekt Europa Plus? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Barbara Nowacka

Data emisji: 8.06.2015

Godz. emisji: 12.25

pp/ag

Czytaj także

Barbara Nowacka: in vitro powinno być dostępne dla samotnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 09:30
- Przede wszystkim chodzi o to, żeby sprawy in vitro były w pełni uregulowane, żeby nie dochodziło do nadużyć, do bałaganu, żeby procedury były jasno wytyczone - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Barbara Nowacka z Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń