X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Stanisław Gomułka: bankructwo Grecji uderzy w polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 14:08
- Zwiększyłby się koszt obsługi naszego długu, a złoty straciłby na wartości. Wzrosłyby ceny towarów importowanych i energii, wyższe byłby raty kredytów walutowych - mówił w Jedynce ekonomista.
Audio
Prof. Stanisław Gomułka
Prof. Stanisław Gomułka

Prof. Stanisław Gomułka przypomniał, że UE wyasygnowała dla Grecji w ciągu pięciu lat 240 mld euro. Ogromne środki, na granicy ryzyka niewypłacalności, przeznaczył też Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jego zdaniem, władze UE zdają sobie sprawę, że bankructwo Grecji, odbiłoby się negatywnie na wiarygodności całej strefy euro i gospodarek z nią związanych. Dlatego niezbędne będzie zmniejszenie zadłużenia Grecji.

- Miało to już miejsce w przypadku sektora prywatnego, który darował Grecji ok. 105 mld euro. Sektor publiczny na razie niczego nie darował. Pomoc jest warunkowa z założeniem, że będzie zwrócona. Jednak zadłużenie całkowite Grecji jest na tak wielkim poziomie, że bez umorzenia części długu, jego obsługa nie będzie możliwa - powiedział ekonomista BCC.

Gość audycji "Z kraju i ze świata" tłumaczył, że instytucje finansowe nie mogą już teraz zgodzić się na umorzenie części greckiego zadłużenia. - Bez gwarancji reform ograniczających wydatki i zwiększających dochody dług by się odtwarzał. Za 2-3 lata mielibyśmy kolejny problem oddłużenia Grecji, a to jest niedopuszczalne - stwierdził ekspert. Gomuła zachowuje jednak optymizm i uważa, że czarny scenariusz bankructwa Grecji się nie ziści.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Stanisław Gomułka (ekonomista)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 12.39

tj/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Grecji wierzy w porozumienie. "Ci, którzy zakładają kryzysowe scenariusze, są w błędzie"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 15:35
- Szczyt przywódców państw strefy euro to krok w stronę porozumienia. Ci, którzy zakładają kryzysowe scenariusze, są w błędzie - mówi premier Grecji Aleksis Cipras.
rozwiń zwiń