Andrzej Rozenek: powołaliśmy z Grzegorzem Napieralskim nową formację polityczną

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 13:05
- Ruszamy z projektem, który otworzy drzwi do polityki tym, którzy do tej pory mieli te drzwi zamknięte - mówi w Jedynce poseł niezrzeszony Andrzej Rozenek.
Audio
  • Andrzej Rozenek o nowej formacji politycznej (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Andrzej Rozenek
Andrzej RozenekFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Andrzej Rozenek poinformował, że powołana wspólnie z Grzegorzem Napieralskim nowa formacja socjaldemokratyczna będzie czerpała wzorce głównie ze Skandynawii i Niemiec. - Od poniedziałku ruszamy w Polskę i mamy zamiar bardzo ciężko przepracować najbliższe cztery miesiące - podkreśla gość audycji "Z kraju i ze świata".

- To jest ostatni dzwonek, żeby zmienić bieg wydarzeń, który na razie wydaje się nieuchronny, ale jestem przekonany, że jesteśmy w stanie zahamować marsz prawicy i skrajnej prawicy po władzę - ocenia Andrzej Rozenek.

Poseł zdradził także, czy i na którego kandydata na marszałka Sejmu zagłosuje oraz jaki ma pomysł na likwidację umów śmieciowych.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Mariusz Syta

Gość: Andrzej Rozenek (poseł niezrzeszony)

Data emisji: 24.06.2015

Godz. emisji: 12.19

kh/pg

Czytaj także

Wybory parlamentarne. Nowy sondaż: PiS liderem, PO przed Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:18
Gdyby wybory odbywały się w połowie czerwca, najwięcej głosów zdobyłoby PiS (wspólnie z Solidarną Polską i Polską Razem) - 34 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO z poparciem 20 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłaby jeszcze formacja Pawła Kukiza z 17 proc. głosów.
rozwiń zwiń