Dariusz Rosati: w tej chwili istnieje zerowe zaufanie do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 13:19
- Po tych wszystkich numerach, które wyciął premier Grecji Aleksis Cipras, Europa nie ma do niego zaufania - powiedział w Jedynce Dariusz Rosati.
Audio
  • Eurodeputowany Dariusz Rosati o porozumieniu w sprawie pomocy dla Grecji (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Dariusz Rosati ostro skrytykował greckiego premiera Aleksisa Ciprasa
Dariusz Rosati ostro skrytykował greckiego premiera Aleksisa CiprasaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek (13.07) rano przywódcy 19 państw strefy euro porozumieli się w sprawie programu pomocy dla Grecji. W zamian za wsparcie finansowe Ateny mają przyjąć pakiet ustaw wprowadzających reformy w kraju. - Europa nie ma zaufania do Grecji. Chce, by parlament grecki podjął decyzje dotyczące konkretnych reform, nim dojdzie do uruchomienia nowego programu pomocowego - wskazał gość audycji "Z kraju i ze świata".

Po szczycie grecki szef rządu Aleksis Cipras ogłosił sukces.
- Ja jestem bardzo krytyczny wobec premiera Grecji. Nikt tego nie stawia otwarcie, ale oczywiście wszyscy liczą na to, że Cipras odejdzie i pojawi się rząd, z którym będzie można negocjować - stwierdził Dariusz Rosati. Politykę prowadzoną od kilku miesięcy przez Syrizę nazwał "pasmem rozczarowujących klęsk".

Porozumienie przewiduje, że Grecja przekaże majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, a pieniądze z prywatyzacji tego mienia trafią na spłatę długu i rekapitalizację banków. - To jest właśnie przejaw tego braku zaufania - ocenił eurodeputowany i wyjaśnił, dlaczego pojawiło się takie rozwiązanie i na czym będzie ono polegało.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Dariusz Rosati (eurodeputowany, PO)

Data emisji: 13.07.2015

Godz. emisji: 12.27

kk/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jest porozumienie w sprawie programu pomocy dla Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 13:42
- Strefa euro jednomyślnie osiągnęła porozumienie - ogłosił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Wszyscy są gotowi na program pomocowy dla Grecji z poważnymi reformami i finansowym wsparciem - dodał.
rozwiń zwiń