X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Rosati: w tej chwili istnieje zerowe zaufanie do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 13:19
- Po tych wszystkich numerach, które wyciął premier Grecji Aleksis Cipras, Europa nie ma do niego zaufania - powiedział w Jedynce Dariusz Rosati.
Audio
  • Eurodeputowany Dariusz Rosati o porozumieniu w sprawie pomocy dla Grecji (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Dariusz Rosati
Dariusz RosatiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek (13.07) rano przywódcy 19 państw strefy euro porozumieli się w sprawie programu pomocy dla Grecji. W zamian za wsparcie finansowe Ateny mają przyjąć pakiet ustaw wprowadzających reformy w kraju. - Europa nie ma zaufania do Grecji. Chce, by parlament grecki podjął decyzje dotyczące konkretnych reform, nim dojdzie do uruchomienia nowego programu pomocowego - wskazał gość audycji "Z kraju i ze świata".

Po szczycie grecki szef rządu Aleksis Cipras ogłosił sukces.
- Ja jestem bardzo krytyczny wobec premiera Grecji. Nikt tego nie stawia otwarcie, ale oczywiście wszyscy liczą na to, że Cipras odejdzie i pojawi się rząd, z którym będzie można negocjować - stwierdził Dariusz Rosati. Politykę prowadzoną od kilku miesięcy przez Syrizę nazwał "pasmem rozczarowujących klęsk".

Porozumienie przewiduje, że Grecja przekaże majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, a pieniądze z prywatyzacji tego mienia trafią na spłatę długu i rekapitalizację banków. - To jest właśnie przejaw tego braku zaufania - ocenił eurodeputowany i wyjaśnił, dlaczego pojawiło się takie rozwiązanie i na czym będzie ono polegało.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Dariusz Rosati (eurodeputowany, PO)

Data emisji: 13.07.2015

Godz. emisji: 12.27

kk/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest porozumienie w sprawie programu pomocy dla Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 13:42
- Strefa euro jednomyślnie osiągnęła porozumienie - ogłosił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Wszyscy są gotowi na program pomocowy dla Grecji z poważnymi reformami i finansowym wsparciem - dodał.
rozwiń zwiń