21. Przystanek Woodstock. "Osiągamy dorosłość"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 14:42
- 21. Przystanek Woodstock, to 21 lat doświadczeń i wrastania w mapę kulturalną Polski. Od 21 lat konsekwentnie realizujemy wizję, którą Jurek zaszczepił wyjeżdżając z Woodstock w USA - mówi rzecznik festiwalu Krzysztof Dobies.
Audio
  • - Najważniejsza jest edukacja, rozmowa, ale podejmujemy też walkę prawną i organizacyjną z osobami, które handlują dopalaczami - mówi Krzysztof Dobies (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Rzecznik Przystanku Woodstock Krzysztof Dobies (P) w rozmowie z Krzysztofem Horwatem opowiada o historii festiwalu i koncertach tegorocznej edycji
Rzecznik Przystanku Woodstock Krzysztof Dobies (P) w rozmowie z Krzysztofem Horwatem opowiada o historii festiwalu i koncertach tegorocznej edycjiFoto: Polskie Radio

Nasz gość przeżywa "swoje Przystanki" już od 19 lat. - Gdy porównuję to, co się tu dzisiaj dzieje, do tych pierwszych Żar (1997), to jest zupełnie inna młodzież, zupełnie inna Polska, inna mentalność i filozofia. Uważam, że wychowujemy polską młodzież - mówi Krzysztof Dobies.

Zdaniem rzecznika dzieje się to nie tylko w aspekcie doceniania kultury, ale także budowania relacji opartych na szacunku. - Na każdej edycji Przystanku Woodstock widać postęp i jesteśmy z tego naprawdę dumni - podkreśla gość audycji "Z kraju i ze świata".

Czytaj także >>>
woodstock free 1200.jpg
Jak Jurek Owsiak stworzył Przystanek Woodstock

Krzysztof Dobies mówił o niezwykle ważnym i cennym spotkaniu z ks. Janem Kaczkowskim w Akademii Sztuk Przepięknych oraz walce z dopalaczami, jaka trwa w czasie festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, a także kolejnych Jedynkowych relacji z 21. Przystanku Woodstock! >>>

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Krzysztof Horwat

Gość: Krzysztof Dobies (rzecznik prasowy festiwalu Przystanek Woodstock)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 12.40

asz/pg

Czytaj także

Jerzy Owsiak: walkę z dopalaczami można wygrać

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 09:20
- Dopalacze od wielu lat wpychają się na duże imprezy. Dilerzy nie mają żadnych oporów - mówi w "Sygnałach dnia" założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Jurek Owsiak stworzył Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:30
Po powrocie z festiwalu w Woodstock w 1994 roku Jurek Owsiak był zachwycony. - W samolocie powiedziałem do ekipy: zróbmy taki festiwal w Polsce. Oni na to: zwariowałeś? - wspomina.
rozwiń zwiń