X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka szansa dla Bytomia. Pieniądze na rewitalizację

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 12:45
Bytom otrzyma 100 mln euro na rewitalizację w ramach tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji. To śląskie miasto boleśnie dotknęła restrukturyzacja przemysłu - zamknięto pięć kopalń, dwie huty oraz wiele zakładów współpracujących. W efekcie skupiło się tam wiele problemów gospodarczych i społecznych. Dziś to jedno z najszybciej wyludniających się miast w UE.
Audio
  • Izabela Domogała z UM w Bytomiu o rewitalizacji miasta (Jedynka / Z kraju i ze świata)
Bytom otrzyma 100 mln euro na rewitalizację
Bytom otrzyma 100 mln euro na rewitalizacjęFoto: UM Bytom

- Odnawiamy budynki, ale chcemy przede wszystkim do rewitalizacji zaprosić mieszkańców - powiedziała Izabela Domogała, Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Funduszy Europejskich UM. - Chcemy, żeby nasze miasto było terytorium, które jest społecznie odpowiedzialne - dodała. Podkreśliła, że wszystkie działania remontowe muszą być uzasadnione społecznie. Porównała rewitalizację do renowacji dzieł sztuk. 

Domogała powiedziała, że rozpoczyna się właśnie okres konsultacji społecznych, a zainteresowanie planami rewitalizacji jest bardzo duże. W temat aktywnie angażują się organizacje pozarządowe.

Urzędniczka zwróciła uwagę, że rozpoczęta 20 lat temu restrukturyzacja przemysłu ciężkiego w Bytomiu właściwie się nie zakończyła. Zniknęło ok. 50 tys. miejsc pracy, ale nie pojawiło się nic w zamian. Narzekała, że Bytom w mediach przedstawiany jest głównie w kontekście patologii i problemów społecznych.

Czy uda się powstrzymać proces wyludniania Bytomia? Jakie pomysły na wykorzystanie pieniędzy ma urząd miasta? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Kamila Terpiał

Gość: Izabela Domogała (Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Funduszy Europejskich UM w Bytomiu)

Data emisji: 04.08.2015

Godzina emisji: 12.36

fc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

31 mln euro na obszary zdegradowane w Bytomiu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 18:03
31 mln euro otrzyma Bytom na projekty inwestycyjne związane z kompleksową rewitalizacją obszarów zdegradowanych. To największa część działań w ramach bytomskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). Łącznie na bytomski OSI przewidziano 100 mln euro.
rozwiń zwiń