Czy warto dopisywać nowe pytania do referendum?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 13:20
Trwa spór o dopisanie trzech pytań, zaproponowanych przez prawicę, do wrześniowego referendum. - Nie widzę tutaj elementów brudnej gry – mówił w magazynie "Z kraju i ze świata" prezes Polski Razem Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin namawia do dopisania trzech pytań do wrześniowego referendum (Z kraju i ze świata)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Lider Polski Razem Jarosław Gowin przekonywał, że Polacy chcieliby mieć możliwość wypowiedzenia się w referendum na temat przyszłości Lasów Państwowych, obecności sześciolatków w szkołach i wieku emerytalnego. Zwracał uwagę, że sześć milionów osób podpisało się pod wnioskami o przeprowadzenie ogólnopolskich referendów w tych sprawach. Sejm, głosami koalicji, wnioski te odrzucił.

Zdaniem Gowina, jeśli nie uda się dopisać tych pytań do wrześniowego referendum, to można je zadać podczas październikowych wyborów parlamentarnych. Pomysł ten jednak nie zyskuje akceptacji innych, poza PiS, partii w parlamencie. Padają bowiem zarzuty, że jest to forma wpłynięcia na kampanię wyborczą w październikowych wyborach parlamentarnych.

Jak Jarosław Gowin będzie głosował podczas wrześniowego referendum? Czy zgodziłby się na dopisanie do referendum pytań Janusza Palikota o sprawy światopoglądowe m.in. o nauczanie religii w szkołach? Czy uważa, że rząd, z powodu suszy, powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Jarosław Gowin (prezes Polski Razem)

Data emisji: 19.08.2015

Godzina emisji: 12.20

pp/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Andrzej Duda będzie prezydentem bezpartyjnym, ale poglądów się nie wyrzeknie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:13
- Prezydentura Bronisława Komorowskiego była prezydenturą bierną. Młodość i werwa Andrzeja Dudy spowodują, że jego prezydentura będzie bardzo aktywna - mówi w "Sygnałach dnia" prezes Polski Razem Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń