X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przeżyć bez Jedynki na falach długich

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:07
Czasowe wyłączenie nadawania sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich potrwa od 2 do 22 listopada 2015.
Audio
  • Marek Walczyk o czasowym wyłączeniu sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Marek Walczyk z Biura Technologii i Produkcji Multimedialnej Polskiego Radia
Marek Walczyk z Biura Technologii i Produkcji Multimedialnej Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Związane jest to z pracami konserwacyjnymi masztów antenowych oraz planowanym montażem nadajnika cyfrowego DAB+ w Radiowym Centrum nadawczym w Solcu Kujawskim. - Chodzi o konserwację masztów w Solcu Kujawskim, a dokładnie o ich podciągi. Inna rzecz to instalacja na jednym z masztów systemu antenowego do emisji sygnału DAB+ - tłumaczył w Jedynce inż. Marek Walczyk z Biura Technologii i Produkcji Multimedialnej Polskiego Radia.

Czytaj także:
Polskie Radio 1200.jpg
DAB+ w Polsce

Przerwa potrwa od 2 listopada od godz. 9.05 do 22 listopada do godz. 20.00. W tym czasie niezmiennie można będzie nas słuchać dzięki odbiornikom cyfrowym w technologii DAB+, w internecie, na urządzeniach mobilnych oraz na falach ultrakrótkich UKF. Radiowa Jedynka nadaje w kraju na 57 częstotliwościach. Wszystkie znajdziecie naszej internetowej stronie.

Problem mogą mieć słuchacze radiowej Jedynki zza granicy. Zwłaszcza ci, którzy odbierają program na falach długich w samochodach. Niestety do 22 listopada nie będą mogli odbierać radiowej Jedynki. Mogą to robić na urządzeniach mobilnych, ale może się to wiązać z kosztami za transfer danych.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marek Walczak (inżynier)

Godzina emisji: 12.42

Data emisji: 30.10.2015

tj/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
gkosmal@gmail.com2015-11-22 11:04 Zgłoś
Z niecierpliwością czekam na godzinę 20ą kiedy to moje radio ok 60 letnie znowu "przemówi" na długich falach nieprawdopodobnym, niepowtarzalnym klimatem i głosem radiowej jedynki. Może to kogoś zdziwi, ale radioodbiorników bez UKF jest jeszcze mnóstwo tak jak jest mnóstwo pasjonatów elektroniki retro ze szczególnym uwzględnieniem dziesiątków modeli polskiej produkcji. Do tych wniosków doszedłem po liczbie ofert dotyczących radioodbiorników lampowych i samych lamp np na Allego. Piszę o tym, aby uświadomić ludziom Polskiego Radia, że jedynka na długich falach wciąż jest słuchana i niech nikomu nie przyjdzie na myśl aby to zmienić. Serdecznie pozdrawiam ludzi Polskiego Radia a szczególnie Programu Pierwszego - słuchanie Was zwłaszcza przez stare radio lampowe to ogromna przyjemność pozdrawiam

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: dokonuje się technologiczna rewolucja w radiofonii

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 10:00
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski jest pewien, że mimo postępu za 10 lat radio nadal będzie funkcjonowało, a my będziemy świętowali jego 100-lecie.
rozwiń zwiń