X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiana szefów służb. "Chodzi przede wszystkim o formę"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 13:47
- Kwestia służb i bezpieczeństwa państwa są sprawami bardzo wrażliwymi i wymagającymi szczególnej troski, ale pośpiech w takich sytuacjach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych Adam Szłapka z Nowoczesnej.
Audio
  • Adam Szłapka o zmianie szefów służb specjalnych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Adam Szłapka
Adam SzłapkaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Służby specjalne mają nowych szefów. Premier Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotrowi Bączkowi, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego - płk. Andrzejowi Kowalskiemu. Pełniącym, obowiązki szefa ABW został prof. Piotr Pogonowski, a Agencji Wywiadu - pułkownik Grzegorz Małecki. Kontrowersje wzbudził fakt, że do zmian w służbach doszło pod osłoną nocy.

Adam Szłapka mówi, że oczywiste jest, iż osobą odpowiedzialną za służby specjalne jest premier i to naturalne, że każdy szef rządu zmienia kierownictwo służb. - Nie ma w tym nic złego - ocenia gość Jedynki i dodaje, że zła była natomiast forma, w jakiej się to odbyło. 

- Byłoby elegancko i nie byłoby całej tej negatywnej atmosfery, gdyby komisja się ukonstytuowała i zrobiła kolejne posiedzenie następnego dnia, kiedy członkowie komisji wiedzieliby, co będzie punktem porządku obrad - mówi Adam Szłapka.

W nagraniu audycji Adam Szłapka mówił także, czy polskie służby są przygotowane na ataki terrorystyczne.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Adam Szłapka (członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, Nowoczesna)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 12.29

kh/tj

Czytaj także

Janusz Zemke: zmiana szefów wszystkich służb specjalnych może wywołać chaos

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 15:57
Zdaniem Janusza Zemkego, byłego przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, równoczesna wymiana wszystkich szefów służb specjalnych przez nowe władze jest błędem.
rozwiń zwiń