"Złote Berło" dla Teatru Polskiego Radia. "To jak nagrodzenie przyjaciela"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:43
- Dla mnie to jak nagrodzenie kogoś bliskiego. Przyjaciela, który mi towarzyszył przez całe życie. Myślę, że podobnie myśli reszta członków Kapituły - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" prezes Fundacji Kultury Polskiej Rafał Skąpski.
Audio
  • Rafał Skąpski o nagrodzie dla Teatru Polskiego Radia (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Laureatami Złotego Berła są m.in. Jerzy Giedroyć, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos, Tadeusz Różewicz i Jerzy Stuhr
Laureatami "Złotego Berła" są m.in. Jerzy Giedroyć, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos, Tadeusz Różewicz i Jerzy StuhrFoto: Pixabay

Teatr Polskiego Radia został uhonorowany jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie kultury w naszym kraju - "Złotym Berłem" Fundacji Kultury Polskiej i Banku Millennium. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się wieczorem podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Po raz pierwszy w 17-letniej historii Kapituła nagrody postanowiła ją przyznać instytucji.

- Ta możliwość stała przed nami zawsze, ale przez szesnaście edycji berło i nagrodę finansową otrzymywali twórcy indywidualni - mówi Rafał Skąpski. - Zawsze bierzemy pod uwagę, co w kulturze w danym momencie jest istotne. W tym roku istotne były dwie rocznice: teatru publicznego w Polsce i radiofonii, a patrząc na 90 lat Polskiego Radia, trudno nie zauważyć, że jedną z tych form to słuchowisko, teatr i inscenizacja - tłumaczy gość Jedynki.

<<<90 lat Polskiego Radia>>>

Rafał Skąpski mówił także o zapowiadanych przez rząd zmianach w mediach oraz planowanym zwiększeniu wydatków na kulturę.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Rafał Skąpski (prezes Fundacji Kultury Polskiej)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 12.40

kh/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia otrzyma dziś "Złote Berło". Jako pierwsza instytucja w historii nagrody

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 10:40
Teatr Polskiego Radia uhonorowany jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie kultury w naszym kraju - "Złotym Berłem" Fundacji Kultury Polskiej i Banku Millennium. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się wieczorem podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń