X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Złote Berło" dla Teatru Polskiego Radia. "To jak nagrodzenie przyjaciela"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:43
- Dla mnie to jak nagrodzenie kogoś bliskiego. Przyjaciela, który mi towarzyszył przez całe życie. Myślę, że podobnie myśli reszta członków Kapituły - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" prezes Fundacji Kultury Polskiej Rafał Skąpski.
Audio
  • Rafał Skąpski o nagrodzie dla Teatru Polskiego Radia (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Laureatami Złotego Berła są m.in. Jerzy Giedroyć, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos, Tadeusz Różewicz i Jerzy Stuhr
Laureatami "Złotego Berła" są m.in. Jerzy Giedroyć, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos, Tadeusz Różewicz i Jerzy StuhrFoto: Pixabay

Teatr Polskiego Radia został uhonorowany jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie kultury w naszym kraju - "Złotym Berłem" Fundacji Kultury Polskiej i Banku Millennium. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się wieczorem podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Po raz pierwszy w 17-letniej historii Kapituła nagrody postanowiła ją przyznać instytucji.

- Ta możliwość stała przed nami zawsze, ale przez szesnaście edycji berło i nagrodę finansową otrzymywali twórcy indywidualni - mówi Rafał Skąpski. - Zawsze bierzemy pod uwagę, co w kulturze w danym momencie jest istotne. W tym roku istotne były dwie rocznice: teatru publicznego w Polsce i radiofonii, a patrząc na 90 lat Polskiego Radia, trudno nie zauważyć, że jedną z tych form to słuchowisko, teatr i inscenizacja - tłumaczy gość Jedynki.

<<<90 lat Polskiego Radia>>>

Rafał Skąpski mówił także o zapowiadanych przez rząd zmianach w mediach oraz planowanym zwiększeniu wydatków na kulturę.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Rafał Skąpski (prezes Fundacji Kultury Polskiej)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 12.40

kh/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia otrzyma dziś "Złote Berło". Jako pierwsza instytucja w historii nagrody

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 10:40
Teatr Polskiego Radia uhonorowany jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie kultury w naszym kraju - "Złotym Berłem" Fundacji Kultury Polskiej i Banku Millennium. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się wieczorem podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń