X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Senator PiS: szybkie tempo prac nad ustawą o TK jest konieczne

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:46
Mamy do czynienia z poważnym konfliktem ustrojowym, który nabrał charakteru politycznego – mówił w Jedynce senator PiS Jan Maria Jackowski.
Audio
  • Senator PiS Jan Maria Jackowski o Trybunale Konstytucyjnym ( Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria Jackowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Opozycja nie może się pogodzić z przegranymi wyborami i chce uczynić z TK coś na kształt trzeciej izby parlamentu – tak interpretował w Jedynce zastrzeżenia do szybkich prac nad zmianą ustawy o Trybunale senator PiS, Jan Maria Jackowski. Senator ocenił też, że obecny TK działa według subiektywnych, a nie obiektywnych kryteriów.

Według Biura Legislacyjnego Senatu niekonstytucyjna jest zapisana w projekcie PiS regulacja, według której Sejm może wygasić mandat sędziego TK. Konstytucja zakłada nieusuwalność i niezawisłość sędziów TK. Z opinii Prokuratura Generalnego wynika, że kwalifikowana większość głosów może sparaliżować pracę Trybunału. Są też inne zastrzeżenia.

Senatora Jackowski mówił jednak, że niestety jest wiele logicznych interpretacji wątpliwości wokół TK. - System prawny jest niedookreślony i można przyjmować różne interpretacje i każda z nich może być poprawna – powiedział. Uważa, że trzeba powołać komisję konstytucyjną i zastanowić się jak ustrojowo naprawić sytuację. Dodał, że stabilizację może zapewnić zapis, że trzeba zgody 2/3 (Sejmu), by powołać sędziego.

Senator stwierdził, że szybkie tempo prac nad ustawą PiS o TK jest konieczne. Według gościa Jedynki wszystko się przedłuża m.in. z winy opozycji. Stwierdził, że PiS chce "posprzątać to, co zostało zepsute" i zrobić to szybko, by skoncentrować się na obietnicach wyborczych.

Jan Maria Jackowski dodał, że konstytucja odsyła organizację wewnętrzną i sposób funkcjonowania TK do ustawy i w ramach tych kompetencji parlament ma prawo decydować.

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Jan Maria Jackowski

Data emisji: 23.12.2015

Godzina emisji:
12.22

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO składa wniosek o zabezpieczenie postępowania ws. ustawy o Trybunale

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 12:13
Opozycja chce, żeby znowelizowana ustawa nie weszła w życie, dopóki Trybunał Konstytucyjny nie wyda orzeczenia w jej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TK zajmie się uchwałami Sejmu ws. sędziów Trybunału

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:19
Rozprawa ws. zaskarżonych uchwał Sejmu dotyczących wyboru w grudniu sędziów TK oraz unieważniających październikowy wybór sędziów planowana jest na 12 stycznia.
rozwiń zwiń