X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: rozglądajmy się wokół siebie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 14:21
- Przeciętny człowiek w czasie mrozów jest w stanie sam o sobie zadbać. Problem pojawia się wtedy, gdy złe doświadczenia życiowe powodują, że człowiek ląduje się na ulicy - mówi Marek Kubiak.
Audio
  • Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak o zagrożeniu z powodu panujących mrozów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak
Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek KubiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W pierwszy weekend nowego roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło aż 21 osób. W ciągu ostatniej doby doszło kolejnych 7 ofiar. Wszystkie te tragiczne dane spływają do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- Apelujemy, powtarzamy, aby w sytuacji, kiedy widzimy na ulicy czy w miejscu nieprzystosowanym do warunków zimowych osobę, która może potrzebować pomocy, przynajmniej wykonać telefon do służb ratowniczych. One na pewno zareagują - podkreśla w radiowej Jedynce Marek Kubiak, dyrektor RCB.

Interwencje można zgłaszać pod ogólnopolskim numerem alarmowym 112, a także u poszczególnych służb (policja, straż pożarna, itp.). Czy można zmusić osobę bezdomną, żeby przeniosła się do noclegowni i jakie inne zagrożenia zimowe są wymienione na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Marek Kubiak (dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa)

Data emisji: 5.01.2015

Godz. emisji: 12.21

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siarczyste mrozy w całym kraju. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 07:14
Najniższe temperatury występują we wschodniej Polsce. Ostatniej doby w całym kraju zmarło z powodu wychłodzenia 12 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na mróz. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 07:33
Siarczysty mróz utrzyma się jeszcze kilka dni. Służby apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych. W ciągu ostatniej doby z wychłodzenia zmarło 7 osób.
rozwiń zwiń