X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie. Małgorzata Gosiewska: kara musi być nieuchronna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 13:40
- Zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu, dlatego konieczne jest dokumentowanie tych zbrodni i poszukiwanie sprawców - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Małgorzata Gosiewska.
Audio
  • Małgorzata Gosiewska o raporcie nt. rosyjskich zbrodni wojennych na wschodzie Ukrainy (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Konflikt między ukraińskimi żołnierzami a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy trwa od kwietnia 2014 roku. Według Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) zginęło dotąd ponad 9 tys. osób, a ponad 20 tys. zostało rannych. Niemal 800 obywateli Ukrainy uważanych jest za zaginionych.

Kryzys na Ukrainie. Czytaj więcej >>>

Małgorzata Gosiewska opublikowała raport nt. rosyjskich zbrodni wojennych na wschodzie Ukrainy. Ma on stać się podstawą do zaskarżenia sprawców do Trybunału w Hadze.

- Przemierzając Ukrainę spotykałam na swojej drodze ludzi, którzy wrócili z niewoli, byli poddawani okropnym torturom. Dowiedziałam się, że nikt tego nie dokumentuje, a przede wszystkim nikt nie zbiera informacji o sprawcach. Naturalną decyzją było, że trzeba coś z tym zrobić - mówi posłanka PiS i dodaje, że bardzo pomocne przy tworzeniu raportu było ukraińskie społeczeństwo obywatelskie.

- Bez pomocy działaczy, organizacji pozarządowych, żołnierzy czy batalionów ochotniczych, ten raport by nie powstał, bo nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do ofiar, do świadków tych dramatycznych wydarzeń - mówi Małgorzata Gosiewska. 

Gość Jedynki dodaje, że udało się zidentyfikować imiona i nazwiska wielu sprawców zbrodni. - Krok po kroku zidentyfikujemy także resztę osób. Mam nadzieję, że powstrzyma to innych przed barbarzyństwem, bo nie będą czuli się bezkarni - podkreśla Gosiewska. - Jestem przekonana, że zebrane przez nas dowody są na tyle poważne, iż Trybunał także potraktuje tę sprawę poważnie. Kara musi być nieuchronna. Będziemy walczyć o sprawiedliwość - dodaje.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Małgorzata Gosiewska (wiceprzewodnicząca sejmowej komisji spraw zagranicznych, wiceprzewodnicząca delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, posłanka PiS)

Data emisji: 19.01.2016

Godzina emisji: 12.26

kh/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina chce w tym roku odzyskać Krym. Plany prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 20:00
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że najważniejszym zadaniem jego kraju w rozpoczynającym się roku jest przywrócenie kontroli władz ukraińskich nad Donbasem oraz odzyskanie zaanektowanego przez Rosję Krymu.
rozwiń zwiń