X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Bojanowski: komornicy traktują swój zawód jako służbę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 22:30
- Mam świadomość, że wypadki z ostatnich miesięcy, o których donosiły media, podważyły zaufanie społeczne do komorników - mówił Jerzy Bojanowski, rzecznik dyscyplinarny przy Krajowej Radzie Komorniczej.
Audio
  • Rozmowa o komornikach i ich pracy (Z kraju i ze świata/Jedynka)
- Minister sprawiedliwości ma w nas sojusznika w walce z naruszeniami - mówi Jerzy Bojanowski, odnosząc się do łamania prawa przez komorników
- Minister sprawiedliwości ma w nas sojusznika w walce z naruszeniami - mówi Jerzy Bojanowski, odnosząc się do łamania prawa przez komornikówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Zdecydowana większość komorników traktuje ten zawód jako służbę i nie akceptuje nadużyć w jego wykonywaniu. Naruszenia prawa przez poszczególnych komorników wpływają na postrzeganie całej grupy zawodowej, a warto podkreślić, że w ubiegłym roku przeprowadziliśmy ponad 8 mln postępowań egzekucyjnych - podkreślił gość Zuzanny Dąbrowskiej.

Jerzy Bojanowski odniósł się również do zawieszenia przez ministra sprawiedliwości komorników ze Zgorzelca i Lublina. Odpowiedział także na pytanie, co jest dla komorników ważniejsze: porozumienie z dłużnikiem czy wierzycielem.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata - W samo południe

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jerzy Bojanowski (rzecznik dyscyplinarny przy Krajowej Radzie Komorniczej)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 12.45

mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak