X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Bogdan Chazan: obrona życia nadal wymaga heroizmu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 19:00
- Żyjemy w wolnym kraju, ale pod względem obrony życia niewiele się zmieniło - mówił w Jedynce były dyrektor szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.
Audio
  • Prof. Bogdan Chazan o aborcji w Polsce (W samo południe/Jedynka)
Prof. Bogdan Chazan
Prof. Bogdan ChazanFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W tym samym szpitalu w nocy z niedzieli na poniedziałek dokonano nieudanej aborcji na dziecku w 24 tygodniu ciąży. Przez godzinę po urodzeniu dziecko miało konać w męczarniach, a zespół medyczny nie podjął się próby jego ratowania.

Prof. Bogdan Chazan przypomniał, że w ramach obowiązującego prawa codziennie zabijanych jest w Polsce pięcioro dzieci. -  W tym przypadku wyszła na jaw istota aborcji. Zwykle dziecko umiera w łonie matki zanim się urodzi. Tutaj, ponieważ ciąża była zaawansowana, dziecko urodziło się żywe. Jego cierpienia, krzyk, były tak przejmujące, że personel medyczny szpitala uznał za stosowane poinformować o zdarzeniu - mówił ginekolog. 

Zdaniem Chazana w szpitalu Świętej Rodziny pracuje wiele osób, które szanują życie ludzkie i chcą go bronić. Jego wątpliwości budzi jednak fakt, że dziecku, które po aborcji urodziło się żywe, nie udzielono pomocy.

W nagraniu audycji prof. Chazan tłumaczył, jakie procedury aborcyjne obowiązują w Polsce i co jego zdaniem należy zmienić, aby nie dochodziło do podobnych tragedii.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: prof. Bogdan Chazan (ginekolog)

Data emisji: 10.03.2016

Godzina emisji: 12.32

tj/asz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głośna sprawa odmowy aborcji. Śledztwo umorzone, decyzja prawomocna

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 15:25
Decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie prof. Bogdana Chazana, b. dyrektora stołecznego szpitala, który odmówił pacjentce legalnej aborcji jest prawomocna. Pokrzywdzona nie złożyła zażalenia na taką decyzję Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.
rozwiń zwiń