X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nieudana aborcja" w szpitalu Świętej Rodziny. Marek Jurek: Hanna Gronkiewicz-Waltz do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:39
- Dziecko w szpitalu przy ul. Madalińskiego w Warszawie zginęło w wyniku drastycznego naruszenia obowiązującego prawa - mówi w audycji "W samo południe" europoseł Prawicy Rzeczypospolitej.
Audio
  • Marek Jurek o aborcji w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie (W samo południe/Jedynka)
Marek Jurek
Marek JurekFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Ministerstwo Zdrowia prowadzi kontrolę w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny. W szpitalu miało dojść do tzw. nieudanej aborcji, w wyniku której urodziło się żywe dziecko. Noworodkowi nie udzielono pomocy, w wyniku czego zmarł. Powodem aborcji miał być zespół Downa. Prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie sprawdzające.

Marek Jurek mówi, że pozostawienia człowieka, by umarł, nie można nazwać inaczej niż eutanazją. - To dziecko miało prawo do życia. Jest to drastyczna ilustracja tego, co dzieje się w Polsce, w tym przypadku pod władzą prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówi gość Jedynki i przypomina, że z tego samego szpitala został usunięty prof. Bogdan Chazan, który nie chciał dokonać aborcji.

- Trybunał Konstytucyjny potwierdził pół roku temu prawo lekarzy do odmowy jakiejkolwiek kolaboracji aborcyjnej, jednak prof. Chazan przez prezydent Warszawy nie został przywrócony na stanowisko. Gdyby zastosowała się do werdyktu TK, nie doszłoby do tej tragedii - ocenia Marek Jurek. 

Rozmówca Samuela Pereiry powiedział, że oczekuje od władz PO jasnej dezaprobaty dla tego, co się stało. - Oczekuję, że prezes Grzegorz Schetyna powie, że to dziecko nigdy nie powinno być zabite - podkreśla europoseł Prawicy Rzeczypospolitej i dodaje, że jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Markiem Jurkiem, który powiedział także, że ma nadzieję, iż śmierć tego dziecka obróci się w potwierdzenie politycznie wspólnej wykładni prawa, że żadne dziecko z zespołem Downa nie może zostać zabite, tylko dlatego, że miało tę formę niepełnosprawności.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: Marek Jurek (europoseł Prawicy Rzeczypospolitej)

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 12.32

kh/asz

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Oberek2016-03-16 20:52 Zgłoś
Już dawno należało podziękować babokowi
Libuszachurchfire2016-03-16 17:24 Zgłoś
Powinna też zapłacić ze swej kieszeni za ową Tęczę symbol dewiacji czyli szkodliwego społecznie zachowania albo tez i demoralizacji.

Czytaj także

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające ws. aborcji w Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 12:54
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia.
rozwiń zwiń