Prywatyzacja Ciechu. Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 13:33
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w środę do siedzib Kulczyk Holding SA, Ciech SA oraz do mieszkań byłego prezesa i wiceprezesa Ciech SA - poinformował Piotr Kaczorek z CBA. Na ten temat rozmawialiśmy z gośćmi audycji "W samo południe".
Audio
  • CBA na zlecenie prokuratury weszło do Ciechu i Kulczyk Holding (W samo południe/Jedynka)
Cezary Gmyz (P) i Grzegorz Nawacki
Cezary Gmyz (P) i Grzegorz NawackiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynikają z prowadzonego śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech SA.

- Spółka została sprywatyzowana w 2005 roku. Wtedy trafiła na giełdę. Od tego czasu Skarb Państwa był największym akcjonariuszem, ale byli też inni. Potem działo się nie najlepiej. Spółka balansowała przez dłuższy czas na krawędzi bankructwa (...) Nikt jej nie chciał kupić. W końcu pojawił się kupiec - Kulczyk Investments - ogłosił wezwanie, czyli dokonał tego w sposób najbardziej transparentny, jaki można sobie wyobrazić - wyjaśnił w Jedynce Grzegorz Nawacki z "Pulsu Biznesu".

- Ówczesny premier Donald Tusk zapowiadał, że otoczy proces prywatyzacyjny tzw. tarczą antykorupcyjną. Wiele wskazuje na to, że ta "tarcza antykorupcyjna" de facto była fikcją, skoro raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący prywatyzacji m.in. Ciechu jest raportem druzgocącym - powiedział w audycji "W samo południe" Cezary Gmyz z "Do Rzeczy" i Telewizji Republika. Opowiedział, co na temat prywatyzacji można się dowiedzieć z nagrań z "afery taśmowej".

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Nawacki ("Puls Biznesu"), Cezary Gmyz ("Do Rzeczy", Telewizja Republika)

Data emisji: 7.04.2016

Godzina emisji: 12.33

kk/asz


Czytaj także

Agenci CBA w siedzibach Ciechu i Kulczyk Holding. "Nie było zatrzymań"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:06
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w środę do siedzib Kulczyk Holding SA, Ciech SA oraz do mieszkań b. prezesa i wiceprezesa Ciech SA - poinformował Piotr Kaczorek z CBA. Działania dotyczą śledztwa prokuratorskiego ws. prywatyzacji Ciechu.
rozwiń zwiń