X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik "Solidarności": na Węgrzech zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 13:30
- Złożenie podpisów to dopiero początek prac. Jesteśmy otwarci na dyskusję – mówił na antenie radiowej Jedynki rzecznik NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski. W audycji uczestniczył również Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.
Audio
  • Rzecznik "Solidarności": Musimy sobie uzmysłowić, że 9 krajów w których żyje 72 proc. wszystkich mieszkańców UE ma takie ograniczenia (W samo południe/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/KRIS KRUG/CC BY 2.0

NSZZ "Solidarność" wraz z kilkunastoma innymi podmiotami (w tym organizacjami pracodawców) zbiera podpisy pod projektem ustawy o zakazie handlu w niedzielę. We wrześniu mają trafić do Sejmu. 

– 10 lat temu podobny projekt był w Sejmie, jednak ówczesny rząd PiS doszedł do wniosku, że doprowadzi to do likwidacji kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy, dlatego zdecydowano się na zakaz handlu tylko w święta a nie we wszystkie niedziele – przypomniał ekspert Pracodawców RP.

Projekt zakłada, że niektóre sklepy będą mogły prowadzić działalność w niedzielę. - To będą przede wszystkim placówki o małej powierzchni, prowadzone przez samych przedsiębiorców, a także te, które są niezbędne, jak chociażby stacje benzynowe czy drobny handel - wyjaśniał rzecznik NSZZ "Solidarność”. Lewandowski przywołał również efekty podobnej reformy w innych krajach. - Na Węgrzech np. zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia i obrotów - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o projekcie ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marek Lewandowski (rzecznik "Solidarności"), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 12.33

dcz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz handlu w niedzielę. "Solidarność" ma problem z zebraniem wymaganej liczby podpisów?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 10:14
Wbrew wcześniejszym informacjom, "Solidarność" nie zebrała jeszcze stu tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Informację o takiej liczbie podał Radiu Gdańsk przewodniczący regionu gdańskiego "Solidarności" Krzysztof Dośla.
rozwiń zwiń