X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: w UE nie nawet poważnych rozmów o reformie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:44
Reforma UE oznaczałaby pójście w kierunku państwa federalnego, albo wycofanie się z wielu wspólnych zobowiązań - powiedział gość Jedynki Jan Zielonka, profesor Studiów Europejskich na Uniwersytecie w Oksfordzie.
Audio
  • Jan Zielonka, profesor Studiów Europejskich na Uniwersytecie w Oksfordzie o perspektywach UE (Jedynka/W samo południe)
Prof. Jan Zielonka
Prof. Jan ZielonkaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Nie wiadomo, w jakim kierunku zmierza obecnie Unia Europejska – mówił w Jedynce autor książki "Koniec UE". - Od czasu, gdy napisałem książkę, sprawy wyglądać lepiej niż gorzej – mówił. Jednocześnie badacz ocenia, że Wspólnota nie jest w stanie się reformować, nie ma nawet poważnych rozmów o takich zmianach. Jak stwierdził, małe kroki niewiele pomogą, potrzebne są szeroko zakrojone zmiany. Według niego potrzebujemy współpracy i integracji w Europie - ale powinna ona wspierać państwa Europy w rozwiązywaniu problemów, a nie je rodzić.

Zdaniem gościa Jedynki można było przewidzieć i kryzys migracyjny, i problemy gospodarcze. Były problemy z migracją już w latach 90., ale chowaliśmy głowę w pasek - mówił.

Jak stwierdził, na czele UE stoją osoby, które nie dążą do reformy i uzdrowienia UE. To że Europa nie zdaje egzaminu, nie oznacza, że nie potrzebujemy jakiejś formy integracji, współpracy.

Naukowiec uważa, że trzeba zrobić trzy rzeczy, po pierwsze trzeba przełamać monopol państw narodowych w kwestiach integracyjnych. Po drugie ważna jest według niego budowa integracji na zasadzie funkcjonalnej, nie terytorialnej. Po trzecie, potrzebna byłaby jego zdaniem decentralizacja integracji UE i oparcie jej na bardziej elastycznych podstawach.

Więcej na temat poglądów badacza w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście:  Jan Zielonka, profesor Studiów Europejskich na Uniwersytecie w Oksfordzie

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 12.15

agkm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka z rosyjską propagandą. "Po drugiej stronie wyszkolona armia zasilana miliardami"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 19:02
- Niektórzy twierdzą, że UE powinna zdać sobie sprawę ze skali rosyjskiej propagandy w Europie wcześniej, przed agresją na Ukrainie - mówiła na antenie radiowej Jedynki Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Fotyga: skrajna lewica i prawica w PE mówi jednym głosem ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 08:13
- Kiedy się obserwuje debaty w PE, to nie może dziwić, że gdy mówi się o Federacji Rosyjskiej, to zarówno skrajna lewa strona sali, jak i skrajna prawa strona mówią bardzo często jednym głosem broniącym Rosji - mówiła na antenie radiowej Jedynki Anna Fotyga, europosłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PE Martin Schulz zapowiada odejście do polityki niemieckiej. "To nie była łatwa decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 11:33
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję, wraca do niemieckiej polityki. Zapowiedział, że wystartuje w jesiennych wyborach w przyszłym roku do Bundestagu z listy SPD z Nadrenii Północnej-Westfalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: polskie inwestycje nadmiernie zależne od funduszy UE

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:00
Polskie inwestycje, w tym publiczne, są nadmiernie zależne od funduszy europejskich – uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń