Prezydent chwali społeczne reformy rządu. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 12:59
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że obecny rząd wprowadził dużo prospołecznych zmian, które odczuł przeciętny obywatel. O poszczególnych reformach mówił w audycji "W samo południe" Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • Jeremi Mordasewicz o społecznych reformach rządu (W samo południe/Jedynka)
Jeremi Mordasewicz
Jeremi MordasewiczFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jeremi Mordasewicz jest zdania, że program 500+ znacznie poprawił sytuację rodzin wielodzietnych, dzięki czemu zmniejsza się sfera ubóstwa, ale w kontekście demograficznym niewiele się zmieniło.

- Ten zasiłek musiałby być trwały. Ludzie musieliby nabrać przekonania, że on nie zostanie zmieniony, że jest to świadczenie nie na rok, dwa, ale powiedzmy dwadzieścia - tłumaczył gość Jedynki.

Natomiast mówiąc o podniesieniu płacy minimalnej, ekspert podkreślił, że część osób na pewno odniesie z tego powodu korzyści, ale ta zmiana uderzy w małe firmy w biednych regionach kraju, gdyż będą one pozbywać się pracowników, ewentualnie zatrudniać ich na czarno.

Jeremi Mordasewicz odniósł się także do kwestii obniżenia wieku emerytalnego. W jego opinii to zły ruch. Jak mówił, skutki tej operacji będą bardzo negatywne.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan)

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 12.15

mr/pg

Czytaj także

Najmniej zarabiający od przyszłego roku dostaną wyższe wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 16:30
Od przyszłego roku wrośnie płaca minimalna. Najniższe wynagrodzenie podniesione zostanie o 150 zł w porównaniu z tegorocznym, czyli wzrośnie do 2 tys. zł.
rozwiń zwiń