X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Apel RKW. "Potrzeba ogólnopolskiej dyskusji"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 13:44
- Kultura polityczna Polski wymaga, by podjąć dyskusję o fundamencie ustroju, czyli wyborach – mówi w audycji "W samo południe" Marcin Dybowski z RKW. Do kancelarii prezydenta wpłynął "List do Rządzących Polską" podpisany przez Ruch.
Audio
  • Czy konieczne są zmiany w polskim systemie wyborczym (Jedynka/W samo południe)
Marcin Dybowski
Marcin DybowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Nie po raz pierwszy, jako stowarzyszenie, wyrażamy swoje stanowisko w sprawie ordynacji wyborczej – wyjaśnia Marcin Dybowski. Przypomina, że Andrzej Duda sam twierdził, że wybory z 2014 roku były sfałszowane. – Nie jest to wypowiedź "zwykłego Kowalskiego", ale mówi to głowa państwa, czyli ktoś, kto dysponuje wiedzą i dokumentami, i nie rzuca słów na wiatr – podkreśla gość radiowej Jedynki.

Dybowski dodaje, że "bardzo potrzebne jest zajęcie się na nowo ordynacją wyborczą, żeby odrzucić to, co jest dziedzictwem dziesięcioleci komunizmu". Jego zdaniem, system wyborczy po okrągłym stole sięga czasów komunistycznych, bo zmieniły się tylko niektóre procedury, "a to tylko kosmetyka".

Przedstawiciel RKW jest przekonany, że Polsce potrzeba innego podejścia do samego procesu wyborczego. Według Dybowskiego, potrzebne jest wyjęcie tego procesu z podległości władzom samorządowym i państwowym. – Powinny powstać ciała tworzone przez same komitety wyborcze, zainteresowane prawidłowym przebiegiem głosowania, ale to na obywatelach i pomiędzy obywatelami powinna być rozgrywana kwestia kontroli – mówi Marcin Dybowski.

Ruch Kontroli Wyborów- Ruch Kontroli Władzy podkreśla w "Liście do Rządzących Polską", że reforma systemu wyborczego jest jednym z najpilniejszych zadań rządu i większości parlamentarnej.  

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Wincenty Pipka

Gość: Marcin Dybowski (Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 12.12

iz

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Gustavo Woltmann2017-01-12 17:25 Zgłoś
Zmiany w polskim systemie wyborczym nie są tak istotne jak zmiany w polskim systemie rządzącym. I co z tego, że będziemy mieć lepszy system wybierania, jak i tak każdy z wyborów będzie zły? Cała ta debata odwraca jedynie uwagę od tego, co naprawdę istotne. Gustavo Woltmann
Gustavo Woltmann2017-01-12 17:16 Zgłoś
W systemie wyborczym zmiany nie są aż tak konieczne, co w systemie rządzącym. I co z tego, że będzie można lepiej wybierać, jak i tak nie będzie z czego. Ile tak naprawdę tych sfałszowanych głosów było? czy to ma jakieś znaczenie jeśli chodzi o rezultaty? Cała ta debata jest jedynie odwracaniem uwagi od tego, co naprawdę istotne. Gustavo Woltmann

Czytaj także

Konfrontacje Idei: ordynacja wyborcza, klucz do systemu demokratycznego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 18:21
Udział w życiu publicznym to podstawa demokracji. Dlaczego nie chcemy brać udziału w wyborach i ponosić odpowiedzialności za decyzje?
rozwiń zwiń