Bartosz Marczuk: Program "500+" ma zachęcać do aktywizacji zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 13:33
- "Rodzina 500+" ma dawać więcej wolności ludziom w wyborze swojej drogi życiowej - mówi w audycji "W samo południe" wiceminister MRPiPS.
Audio
  • Bartosz Marczuk o programie "Rodzina 500+" (W samo południe/Jedynka)
Bartosz Marczuk
Bartosz MarczukFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Gość Jedynki podkreśla, że program "Rodzina 500+" nie ma być zachętą, by się zdezaktywizować zawodowo. - Wręcz przeciwnie - ma aktywizować - ponieważ praca jest wartością - zaznacza.


Czytaj więcej
rodzina rodzice dzieci 1200.jpg
Program "Rodzina 500+"

- Jeżeli ktoś może zapłacić, dzięki tym pieniądzom, za żłobek czy przedszkole, jest bardziej skłonny do wyjścia z domu - ocenia Bartosz Marczuk.

Rozmówca Wincentego Pipki poinformował, że ministerstwo nie dysponuje jeszcze danymi jakościowymi, które miałyby potwierdzić, że pierwsze szacunki GUS dotyczące większej liczby osób biernych zawodowo ze względu na obowiązki rodzinne, mają jakikolwiek związek z programem "Rodzina 500+". - To może również być związane - co sugeruje Narodowy Bank Polski - na przykład z opieką nad starszymi osobami - mówi wiceszef MRPiPS. - Nie bagatelizujemy tego, badamy - dodaje. 

Bartosz Marczuk mówił także o burzy medialnej wokół szefa KOD Mateusza Kijowskiego oraz o nowym prezesie Giełdy Papierów Wartościowych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wicenty Pipka

Gość: Bartosz Marczuk (wiceminister MRPiPS)

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 12.22

kh/ab

Czytaj także

Stanisław Szwed: wskaźnik ubóstwa wśród dzieci spadł o połowę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 19:00
- Dzięki programowi "Rodzina 500 +" wskaźnik ubóstwa wśród dzieci w 2016 roku spadł o połowę w porównaniu z rokiem 2015 - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń