X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister z gabinetu cieni: cofamy służbę zdrowia do PRL

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:00
Zmieni się tylko szyld, nie będzie nazwy NFZ, a w istocie będziemy mieli to samo - centralny ośrodek zarządzania. A trzeba zniesienia monopolu, dywersyfikacji ubezpieczeń – tak komentował plany reformy senator PO Tomasz Grodzki, minister zdrowia w gabinecie cieni opozycji.
Audio
  • Senator PO, prof. Tomasz Grodzki, minister zdrowia w gabinecie cieni, o planach reformy systemu ochrony zdrowia (W samo południe/Jedynka)
Tomasz Grodzki senator PO
Tomasz Grodzki senator POFoto: PAP/Marcin Obara

Senator PO, lekarz z zawodu, prof. Tomasz Grodzki w tzw. gabinecie cieni odpowiada za opiniowanie kwestii związanych z ochroną zdrowia. Zgadza się, że polski system ochrony zdrowia wymaga głębokich zmian. - Po 20 latach widać, że system wkrótce nie będzie wydolny (...). Kierunki zaproponowane przez ministra Radziwiłła są moim zdaniem bezproduktywne i zaprowadzą nas z powrotem do czasu PRL, zamiast poprawy będziemy doświadczać pogorszenia – powiedział Tomasz Grodzki.

Zaznaczył, że pomysł NFZ był wzięty z brytyjskiego modelu National Health Service (NHS). - W Europie są lepsze i sprawniejsze systemy, choć nie ma idealnego. System francuski, hiszpański, czy kosztowniejsze niemiecki czy szwajcarski, są lepsze i efektywniejsze – oznajmił.

Senator apelował, by w ochronie zdrowia pozostawać jak najdalej od polityki. - Chorują ludzie z lewicy, prawicy, młodzi, starzy, biedni, bogaci - mówił. Powinna się odbyć realna debata na temat tego, jak zmienić służbę zdrowia - apelował.

Średnia europejska nakładów na służbę zdrowia to 7 procent, w Polsce dociągamy do 4,7 procent - przypomniał również gość Jedynki. Dodał, że opozycja różni się z rządzącymi jeśli chodzi o tempo zwiększania finansowania.

***

Reforma służby zdrowia przewiduje między innymi likwidację NFZ i przejście na jej budżetowe finansowanie. Konstanty Radziwiłł zapewnił, że pozwoli ona na korzystanie z jej usług każdemu bez względu na posiadane ubezpieczenie. Opieką medyczną objęci zostaną wszyscy obywatele oraz rezydenci. Powszechny dostęp do opieki medycznej ma wejść w życie 1 stycznia 2018 roku.

Więcej w programie Jedynki.

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: senator PO, prof. Tomasz Grodzki 

Data emisji: 23.01.2016

Godzina emisji: 12.15

agkm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł: nie ma planu, by zmieniać ogólne obciążenie obywateli na rzecz opieki zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 09:10
- 1 stycznia 2018 roku wejdzie w życie zmiana polegająca na odejściu od zasady ubezpieczenia zdrowotnego - które jest w zasięgu ręki większości, ale nie wszystkich - na rzecz tzw. powszechnego dostępu do publicznego systemu ochrony zdrowia - mówi w "Sygnałach dnia" minister zdrowia.
rozwiń zwiń