Szewach Weiss: plany Donalda Trumpa ws. Izraela są bardzo pozytywne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:53
- Kwestia Iranu i negocjacji pokojowych z Palestyną powinny być głównymi tematami spotkania premiera Izraela z Donaldem Trumpem - stwierdził na antenie Jedynki były izraelski ambasador w Polsce prof. Szewach Weiss.
Audio
  • Szewach Weiss: kwestia negocjacji pokojowych z Palestyną jest dla nas bardzo ważna (W samo południe/Jedynka)
Szewach Weiss
Szewach WeissFoto: Wojciech Kusiński/PR

Prezydent USA Donald Trump przyjmie w środę w Białym Domu premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Spotkanie ma być poświęcone szerokiemu zakresowi spraw dotyczących bezpieczeństwa.

- Najważniejsze dwa tematy, które powinny pojawić się trakcie spotkania, to przede wszystkim kwestia Iranu jako centrum światowego terroryzmu. To szczególnie ważne, bo jest to kraj, który grozi także nam -  Izraelowi. Druga sprawa to pytanie, co dalej z negocjacjami pokojowymi między Izraelem a Palestyną. Z mojego punku widzenia to bardzo ważna kwestia. Bardzo bym chciał, żeby zarówno po stronie arabskiej, jak i izraelskiej było więcej chęci ws. procesu pokojowego. To dla nas bardzo ważne - powiedział Szewach Weiss.

Gość Jedynki zapytany o byłego prezydenta USA stwierdził, że osobiście był dumny, że Amerykanie wybrali takiego lidera jak Barack Obama. - Jego droga i misja bardzo mi się podobała. Teraz mamy jednak nowego prezydenta. Nie wiemy dokładnie, co będzie. Wiemy jedynie, że ma różne plany co do Izraela, i są to plany bardzo pozytywne. Jeżeli zrealizuje połowę z nich, to będzie pięknie - dodał były ambasador Izraela w Polsce.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Szewach Weiss odniósł się także do Orderu Orła Białego, którym został uhonorowany przez prezydenta Andrzej Dudę.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Przygotował: Henryk Szrubarz

Gość: prof. Szewach Weiss (były izraelski ambasador w Polsce)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 12.17

koz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA krytykują Izrael za plany budowy osiedli w Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:03
Departament Stanu USA skrytykował zamiar Izraela budowy nowych osiedli we wschodniej Jerozolimie zamieszkałej głównie przez Arabów. Sprawa ta była omawiana przez prezydenta USA Baracka Obamę i premiera Izraela Benjamina Netanjahu.
rozwiń zwiń