Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
- Płyta "Zaklęty krąg" jest bezkompromisowa i taką była w zamyśle od początku. Najlepszym poligonem dla tej twórczości jest granie na żywo, bo wtedy muzyka może zabrzmieć pełnowymiarowo - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
Audio
  • Piotr i Krzysztof Cugowscy opowiadają o trasie koncertowej Cugowskich (Muzyczna Jedynka)

Piotr, Wojciech i Krzysztof Cugowscy, czyli synowie i ojciec rok temu nagrali wspólną płytę pod szyldem Cugowscy pt. "Zaklęty krąg", a teraz wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Na scenie wystąpią w powiększonym składzie, bo wraz z czterema panami w sekcji dętej i dwoma paniami w chórkach.

- Robi się trochę tłum na scenie. Pomimo tego, że wokół naszej płyty nie ma dużego rozgłosu ludzie przychodzą na koncerty, ale chyba wierzą nam na słowo - śmieje się Krzysztof Cugowski.

Jak dodaje Piotr Cugowski, za sprawą większej liczby muzyków utwory brzmią pełniej i ciekawiej, co zaskoczyło samych twórców. - Po pierwszym koncercie możemy powiedzieć, że mile zaskoczona jest również publiczność, a zobaczymy co się będzie działo dalej - podkreśla muzyk z grupy Bracia.

O radości wspólnego, rodzinnego muzykowania i przebiegu trasy koncertowej rozmawiamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Piotr Cugowski (muzyk, wokalista grupy Bracia), Krzysztof Cugowski (wokalista rockowy)

Data emisji: 9.03.2017

Godzina emisji: 13.19

sm/pg

Czytaj także

Kasia Kowalska: czułam, że muszę coś zmienić

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 18:00
- To jest odpowiedź na pytanie o moje milczenie. Piosenka "Aya" była dla mnie przebudzeniem. Pomyślałam, że będzie ona fajna na początek - przyznaje Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Papa Dance po Komendarka. Zachwyt starą elektroniką trwa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 17:47
- Epoka muzyki elektronicznej lat 80. wciąż stanowi żywotną inspirację dla muzyków młodego pokolenia i ważny komponent naszej kultury, do którego nawiązują starsi i młodsi artyści - mówi dziennikarz, Marek Horodniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni o płycie "Jestem tu nowa" i swoim pierwszym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:30
- Stuknęła mi 20-stka. To chyba taki wiek w sam raz, bo jestem już dość doświadczona, ale jeszcze na początku drogi - tak o swojej 20 letniej obecności na scenie mówiła artystka. 
rozwiń zwiń