Szef klubu PiS: nie widać powodów do rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 13:12
Protest w szkołach jest polityczny, bo partie opozycyjne usiłują wykorzystać sytuacje, z drugiej strony ma charakter związkowy – ocenił w Jedynce wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Ocenił, że protest ma ograniczony zasięg i nie powinien niepokoić. Według polityka nie ma też powodu do dymisjonowania ministrów.  
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki o strajku szkolnym (Jedynka/W samo południe)
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: W.Kusiński/PR

Wicemarszałek Sejmu powiedział, że trwa reforma edukacji i ocenił, że to zawsze pewien kłopot dla nauczycieli czy szkół. Według niego to pole do działania dla ZNP i próbuje go zagospodarować. Według niego nie ma powodów do niepokoju, bo protest według niego ma charakter ograniczony.

Szef Klubu PiS powiedział, że rząd bierze odpowiedzialność za sytuację w oświacie. Stwierdził, że rząd chce podnieść poziom kształcenia.

Według Terleckiego nie ma chyba żadnych powodów, by dokonywać rekonstrukcji. - Szef MSZ Polski "funkcjonował w trudnym momencie, jeśli chodzi o stosunki międzynarodowe, rozumiem, że premier podnosiła jego zasługi" z tego powodu - tłumaczył.

Trwa odbudowa polskiej armii – zaznaczył w odniesieniu do Antoniego Macierewicza, szefa MON. To wydaje mi się, że odbywa się sprawnie i wojsko na tym zyskuje – oznajmił. Na ocenę działań ministra będziemy mogli poczekać do momentu, gdy będzie można powiedzieć, że stan armii bardzo się poprawił. Jak stwierdził, półtora roku to może być za mało.

Do strajku nauczycieli dziś przystąpiło około 37 procent wszystkich placówek edukacyjnych - wynika ze wstępnych danych ZNP. W proteście uczestniczą zarówno szkoły, jak i przedszkola. Strajk, organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, rozpoczął się o 7.30 i ma potrwać do 15.30. Protestujący domagają się między innymi podwyżki wynagrodzeń o 10 procent i chcą zapewnienia, że do 2022 roku utrzymane zostaną miejsca i warunki pracy, a wynagrodzenie nie będzie obniżone. 

Szef ZNP zapowiedział również, że dzisiejszy strajk jest początkiem kolejnych działań protestacyjnych. 

Przedstawiciele PiS stwierdzają, że mówienie o ogólnopolskim strajku jest nieporozumieniem i ma on ograniczony zasięg.

Więcej w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: W samo południejerzy 

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Ryszard Terlecki (wicemarszałek Sejmu, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS)

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 12.19

Jedynka/IAR/agkm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko: ws. wyboru Donalda Tuska zawiedli wszyscy sojusznicy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 17:22
– Zdumiewa mnie w komentarzach, że rząd polski popełnił straszną gafę, zmarginalizował się i zrobił rzecz, za którą może zostać ukarany. Odkąd wystawianie swojego kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej jest przestępstwem i rzeczą kompromitująca? To pokazuje, jaki osiągnęliśmy poziom patologizacji w Unii Europejskiej – mówił w audycji Dwóch na Jednego prof. Ryszard Legutko, europoseł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicemarszałek: opozycja odmawia pracy nad zmianami w Regulaminie Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:57
- Prac nad zmianami Regulaminu Sejmu w tym gronie nie podejmujemy - powiedział Ryszard Terlecki po środowym spotkaniu przedstawicieli klubów sejmowych.
rozwiń zwiń