Sebastian Kaleta: chcemy rozliczyć tę złodziejską reprywatyzację

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 13:56
- Skala patologii reprywatyzacji warszawskiej nie jest jeszcze w pełni oszacowana - stwierdził w radiowej Jedynce Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej.
Audio
  • Sebastian Kaleta o pracach komisji weryfikacyjnej (W samo południe/Jedynka)
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się pierwsze, robocze spotkanie Komisji Weryfikacyjnej, która zajmuje się badaniem afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Według komunikatu ministerstwa dyskutowano o kryteriach doboru kolejności rozpatrywania spraw dotyczących konkretnych nieruchomości.

- W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzje o tym, które adresy na początek, w jakim terminie będą one rozpatrywane, jacy świadkowe będą wzywani - wyjaśnił Sebastian Kaleta. Przyznał, że ma wrażenie, że można mówić o swego rodzaju mafii, która działała w Warszawie. - Skala patologii reprywatyzacji warszawskiej nie jest jeszcze w pełni oszacowana - stwierdził.

Gość Jedynki powiedział, że na przykładzie poszczególnych spraw opinia publiczna zobaczy osoby, które przez lata wyłudzały mienie publiczne. - Chcemy rozliczyć tę złodziejską reprywatyzację, ale i uporządkować te rzeczy, których miasto nie potrafiło uporządkować przez lata - dodał członek komisji weryfikacyjnej.

Ile spraw będzie musiała zbadać komisja? Czy wezwie Hannę Gronkiewicz-Waltz? Czy zajmie się również reprywatyzacjami z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Sebastian Kaleta (członek komisji weryfikacyjnej)

Data emisji: 30.05.2017

Godzina emisji: 12.13

fc/pg

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji położy kres sporom wokół reprywatyzacji w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:00
Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji będzie miała bardzo szerokie uprawnienia, m.in. będzie mogła unieważnić decyzję o zwrocie nieruchomości, jeśli uzna, że została ona wydana z naruszeniem prawa. Położy to kres sporom czy tylko je zaostrzy, zastanawiali się goście "Debaty Jedynki".
rozwiń zwiń