X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak likwidować patologie w spółdzielniach mieszkaniowych?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 13:19
Senator niezależna Lidia Staroń, jeszcze będąc posłanką PO, zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych i Trybunał przyznał jej rację. O szczegółach opowiedziała w magazynie "W samo południe".
Audio
  • Jak likwidować patologie w spółdzielniach mieszkaniowych? (W samo południe/Jedynka)
Lidia Staroń
Lidia StarońFoto: PR Wojciech Kusiński

W radiowej Jedynce Lidia Staroń powiedziała, że wiele lat walczyła o to, by te przepisy przestały być niekonstytucyjne. Podkreślała, że zgodnie z ustawą osoby, które nie posiadały lokalu, mogły stać się członkiem spółdzielni mieszkaniowej, dzięki czemu powstawały "drużyny prezesów".

- Jednego dnia można było zapisać stu, dwustu członków przed walnym zgromadzeniem, co zapewniało nieusuwalność zarządu i powodowało, że ludzie niezwiązani z tą spółdzielnią, którzy nie mieli żadnego w niej lokalu, podejmowali najważniejsze decyzje - mówiła senator. - Decydowali o zobowiązaniach, wysokości opłat, o zbyciu majątku. Natomiast ludzie, którzy zapłacili za swoje lokale i nie mieli zadłużenia, ale byli np. niepokorni albo w pewnym momencie mieli kłopoty finansowe, byli usuwani - całe rodziny były wykluczane ze spółdzielni i w konsekwencji były często eksmitowane na bruk czy do lokali socjalnych. To są dziesiątki tysięcy rodzin w Polsce - podkreślała Lidia Staroń.

O szczegółach problemów związanych ze spółdzielniami mieszkaniowymi posłuchaj w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Lidia Staroń (senator)

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 12.16

pp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ważne zmiany dla członków spółdzielni mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 08:20
Członkostwo w spółdzielni ma być związane tylko z posiadaniem w spółdzielni prawa do lokalu; będzie też możliwe w przypadku zawarcia umowy o budowę lokalu - zakłada jedna z poprawek Senatu do noweli ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, przyjęta w czwartek przez Sejm.
rozwiń zwiń