X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma edukacji. "Problem nie w strukturze, a w akcentach"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 13:40
- W naszym proteście zwracamy uwagę, że istotniejsze jest to, kto i czego będzie uczył młodzież, niż to, czy będzie to model gimnazjalny czy 8-letni - mówi Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Audio
  • Szef ZNP Sławomir Broniarz o reformie edukacji (W samo południe/Jedynka)
Sławomir Broniarz
Sławomir BroniarzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie radio

Poniedziałek, kiedy to w szkołach w całej Polsce znów zabrzmiał dzwonek na lekcje, gość radiowej Jedynki uważa za zły dzień dla polskiej edukacji. - Rodzi się pytanie, po co w ogóle jest ta reforma, skoro dotychczasowy model edukacyjny, ten zarysowany w systemie gimnazjalnym, działa całkiem sprawnie - przekonuje Sławomir Broniarz.

Szef ZNP nie zgadza się również z argumentami Ministerstwa Edukacji Narodowej, że likwidacja gimnazjów wpłynie korzystnie na emocje i bezpieczeństwo uczniów. - Likwidujemy gimnazja, ale nie likwidujemy gimnazjalistów. Młodzież z całym bagażem swoich problemów, rozwoju psycho-fizycznego, ze swoimi emocjami i całą motoryką wejdzie do szkoły, w której na korytarzu spotka się z dziećmi 6-, 7-letnimi. A w gimnazjum mieli do czynienia ze swoimi rówieśnikami - tłumaczy Broniarz.

Gość audycji krytycznie ocenia również część reformy edukacji dotyczącą szkół branżowych. A czy jest coś, co uważa za zmianę na lepsze? Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Sławomir Broniarz (przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego)

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 12.14

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Manifestacja przed MEN pod hasłem "Szkoła jest nasza". ZNP: udział wzięło 400 osób

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 19:55
Pod hasłem "Szkoła jest nasza" protestowali w poniedziałek, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej, przeciwnicy reformy edukacji. Zapowiedzieli monitorowanie wprowadzanych zmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalewska: pojawi się 10 tysięcy nowych miejsc pracy dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:54
- Przekształcenie generują dodatkowe miejsca pracy, pojawi się prawie 10 tys. dodatkowych miejsc pracy dla nauczycieli - oświadczyła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
rozwiń zwiń