X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. "Polskie Radio trzyma rękę na pulsie"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 13:53
Wśród nagrodzonych po koncercie "Debiuty" na opolskim festiwalu są muzycy, których jedynkowym słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Już wcześniej byli oni bowiem promowani na naszej antenie.
Audio
  • "Polskie Radio trzyma rękę na pulsie" (W samo południe/Jedynka)
  • Relacja Marcina Kusego z pierwszego dnia 54. festiwalu w Opolu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (materiał Martyny Podolskiej)
  • Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (materiał Anny Will)
  • Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (materiał Martyny Podolskiej)
Zespół Moa
Zespół MoaFoto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
W piątek (15.09) wieczorem rozpoczął się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wydarzenie otworzył koncert podsumowujący 50-lecie pracy Maryli Rodowicz. W programie "Wariatka tańczy - 50 lat na scenie" znalazły się największe przeboje artystki w nowych aranżacjach i nowych interpretacjach.

- Według mnie był to koncert bardzo udany, m.in. przyczynili się do tego przewodnicy po tym wydarzeniu - nasi radiowi koledzy - Maria Szabłowska i Marcin Kusy. Powiada się, że Maryla Rodowicz zdobyła tak silną pozycję na scenie polskiej piosenki dzięki pomysłowi na siebie, sile przebicia i kondycji fizycznej. Ale także dzięki odwzajemnionej miłości do swojej publiczności - stwierdziła Anna Will.

"Polskie Radio stawia na najlepszych"

W piątek wieczorem odbył się również koncert "Debiuty". Telewizja Polska po raz kolejny stworzyła możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom, komponującym własną, różnorodną  muzykę. O wyborze najlepszego debiutu zadecydowało zarówno jury, jak i widzowie, głosujący poprzez SMS-y i aplikację.

Koncert "Debiuty" był na pewno wielką radością dla Polskiego Radia. Mamy powody, żeby świętować, bo główną nagrodę zdobył zespół Moa z Martą Fitowską, która swoim wdziękiem i talentem podbiła serca piosenką "Ile udźwignie niebo".

- To utwór świetnie znany słuchaczom radiowej Jedynki. Dla nas to potwierdzenie, że Polskie Radio trzyma rękę na pulsie i stawia na najlepszych. Przypomnę - na przełomie lipca i sierpnia to właśnie zespół Moa został przez nas zaproszony na trasę koncertową do Chin, w ramach projektu promowania polskiej ambitnej muzyki wśród chińskiej publiczności - wskazał dyrektor-redaktor naczelny radiowej Jedynki Rafał Porzeziński.

- Kolejną miłą niespodzianką była nagroda publiczności dla zespołu Ogień za "Mary Jane". To także kompozycja nieobca jedynkowym słuchaczom - podkreślił dyrektor.

Co nas czeka w sobotę wieczorem?

W sobotę wieczorem (16.09) będzie można obejrzeć jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - "Premiery". Największe gwiazdy współczesnej sceny rozrywkowej będą rywalizowały o tytuł najlepszej Premiery roku.

Wystąpią: Zakopower, Monika Lewczuk feat. Antek Smykiewicz, Pectus, Katarzyna Cerewicka, Formacja Nieżywych Schabuff, Lanberry, Krzysztof Kiljański, Izabela Trojanowska, Patrycja Zarychta, Szymon Wydra, Omen, Marek Kościkiewicz De Mono i NaVi.

O godz. 22.35 rozpocznie się zaś koncert legendy polskiego kabaretu Jana Pietrzaka, który - wraz z młodymi artystami - wykona swoje słynne utwory oraz poprowadzi publiczność, wraz ze swoją opowieścią, z "PRL-u do Polski".

- Dodatkową radością dla nas, dla radiowej Jedynki, dla Polskiego Radia, jest to, że na scenie znajdą się m.in. młodzi wykonawcy ze sceny piosenki Polskiego Radia, która w tym roku koncertem ku czci Jana Pietrzaka zachwyciła go rozmaitymi aranżacjami - powiedział Porzeziński.

- W Opolu nie zabraknie też naszego nowego autora Lecha Makowieckiego ("Tu jest muzyka" - "Wieczór z historią"), który z zespołem ZAYAZD wesprze pana Janka - dodał.

O koncercie opowiedział w audycji "W samo południe" sam Jan Pietrzak. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Data emisji: 16.09.2017

Godzina emisji: 12.14

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 23:00
100 artystów, 150 utworów i orkiestra na 100 instrumentów. Za nami Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń