Krzysztof Bukiel z OZZL: zależy nam na porozumieniu z rządem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 13:48
- Rozwijanie protestu miało jeden cel: pokazanie, że to nie jest partykularna akcja lekarzy rezydentów, tylko wspólny interes wszystkich zawodów medycznych – mówi w radiowej Jedynce Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Audio
  • Szef OZZL Krzysztof Bukiel o strajku rezydentów (W samo południe/Jedynka)
Szef OZZL Krzysztof Bukiel
Szef OZZL Krzysztof BukielFoto: Rafał Guz/PAP

W Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu trwa strajk głodowy lekarzy rezydentów. Domagają się oni obecnie wzrostu pensji do wysokości 4400 złotych brutto od teraz oraz zwiększenia finansowania służby zdrowia do 6,8 procent PKB w 2021 roku. Do protestu dołączyły również największe medyczne związki zawodowe. Jak zapewnia Krzysztof Bukiel z OZZL, całemu środowisku zależy na porozumieniu z rządem.

- Mam wrażenie, że główną przyczyną oporu ze strony rządzących jest podejrzenie, że ktoś za tym stoi. A jeżeli nikt nie stoi? Czy rzeczywiście nie ma problemu, że nakłady na opiekę zdrowotną w Polsce są zbyt niskie? My wiemy, że to się nie zrobi z roku na rok czy nawet przez 2 lata, ale porozmawiajmy i przedstawmy takie projekty ustaw, w których będą wskazane mechanizmy - tłumaczy gość Jedynki.

Dlaczego protestujący nie chcieli spotkać się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, dowiesz się z nagrania audycji. W czasie rozmowy Krzysztof Bukiel przeprosił również za swoje słowa na temat Krystyny Jandy, które padły w porannej audycji jednej z komercyjnych rozgłośni.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Krzysztof Bukiel (szef OZZL)

Data emisji: 17.10.2017

Godzina emisji: 12.16

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kancelaria Prezydenta nie wyklucza "wkroczenia" w rozmowy z rezydentami

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 09:19
Jeżeli rozwój wypadków ws. protestu lekarzy rezydentów będzie negatywny, to jest pole do tego, żeby także Kancelaria Prezydenta "wkroczyła" w rozmowy - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zgadza się z postulatami protestujących lekarzy rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 10:30
- Jedyną kwestią, która nas różni to tempo wdrażania zwiększonych nakładów na służbę zdrowia - powiedział we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń