Szef "Sierpnia '80": rynek odbiorców indywidualnych w Polsce zdominował węgiel rosyjski

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:49
- Jednym z głównych problemów górnictwa w Polsce jest ciągle płynący do nas węgiel rosyjski. Praktycznie zdominował on rynek odbiorców indywidualnych. Szacuję, że straciliśmy ok. 10 mln ton, które mogłyby zostać sprzedane z polskich kopalń, a nie zostały - powiedział Bogusław Ziętek ze związku zawodowego "Sierpień '80".
Audio
  • Szef "Sierpnia '80" Bogusław Ziętek o sytuacji w polskim górnictwie (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W październiku w jednym z wywiadów Bogusław Ziętek powiedział, że węgiel wydobywany w polskich kopalniach to tysiące miejsc pracy. – Skoro mamy węgiel i potrafimy go wydobywać, to powinniśmy zadbać, aby trwale zabezpieczał naszą energetykę tworząc miejsca pracy i dając utrzymanie setkom tysiącom rodzin - przekonywał wówczas.

W radiowej Jedynce szef "Sierpnia '80" powtórzył, że górnictwo to w tej chwili ok. milion osób, które żyją z górnictwa lub ze świadczenia usług na rzecz górnictwa. - Przez ostatnie dwa lata uporządkowaliśmy strukturę własności w górnictwie, uratowaliśmy Jastrzębską Spółkę Węglową, która stała na skraju bankructwa, a przede wszystkim uratowaliśmy kopalnie, które wchodziły w skład Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego - dodał.

Z okazji obchodzonej 4 grudnia Barbórki, czyli święta górników, Bogusław Ziętek mówił również w audycji o perspektywach, jakie ma przed sobą górnictwo w Polsce.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Bogusław Ziętek (przewodniczący związku zawodowego "Sierpień '80")

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 12.14

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: reforma górnictwa powiodła się, sytuacja branży jest stabilna

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 21:48
- Reforma polskiego górnictwa powiodła się, dziś można mówić o stabilnym rozwoju branży - powiedziała premier Beata Szydło podczas piątkowych uroczystości barbórkowych Polskiej Grupy Górniczej w Rudzie Śląskiej. Zaznaczyła, że proces unowocześniania górnictwa będzie trwał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górnictwu potrzebne są inwestycje i nowe kopalnie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 12:06
Utrzymanie obecnego poziomu wydobycia i związane z tym zwiększenie inwestycji, w tym budowę nowych kopalń, zapowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w Sygnałach Dnia radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń