X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef "Sierpnia '80": rynek odbiorców indywidualnych w Polsce zdominował węgiel rosyjski

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:49
- Jednym z głównych problemów górnictwa w Polsce jest ciągle płynący do nas węgiel rosyjski. Praktycznie zdominował on rynek odbiorców indywidualnych. Szacuję, że straciliśmy ok. 10 mln ton, które mogłyby zostać sprzedane z polskich kopalń, a nie zostały - powiedział Bogusław Ziętek ze związku zawodowego "Sierpień '80".
Audio
  • Szef "Sierpnia '80" Bogusław Ziętek o sytuacji w polskim górnictwie (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W październiku w jednym z wywiadów Bogusław Ziętek powiedział, że węgiel wydobywany w polskich kopalniach to tysiące miejsc pracy. – Skoro mamy węgiel i potrafimy go wydobywać, to powinniśmy zadbać, aby trwale zabezpieczał naszą energetykę tworząc miejsca pracy i dając utrzymanie setkom tysiącom rodzin - przekonywał wówczas.

W radiowej Jedynce szef "Sierpnia '80" powtórzył, że górnictwo to w tej chwili ok. milion osób, które żyją z górnictwa lub ze świadczenia usług na rzecz górnictwa. - Przez ostatnie dwa lata uporządkowaliśmy strukturę własności w górnictwie, uratowaliśmy Jastrzębską Spółkę Węglową, która stała na skraju bankructwa, a przede wszystkim uratowaliśmy kopalnie, które wchodziły w skład Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego - dodał.

Z okazji obchodzonej 4 grudnia Barbórki, czyli święta górników, Bogusław Ziętek mówił również w audycji o perspektywach, jakie ma przed sobą górnictwo w Polsce.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Bogusław Ziętek (przewodniczący związku zawodowego "Sierpień '80")

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 12.14

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: reforma górnictwa powiodła się, sytuacja branży jest stabilna

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 21:48
- Reforma polskiego górnictwa powiodła się, dziś można mówić o stabilnym rozwoju branży - powiedziała premier Beata Szydło podczas piątkowych uroczystości barbórkowych Polskiej Grupy Górniczej w Rudzie Śląskiej. Zaznaczyła, że proces unowocześniania górnictwa będzie trwał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górnictwu potrzebne są inwestycje i nowe kopalnie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 12:06
Utrzymanie obecnego poziomu wydobycia i związane z tym zwiększenie inwestycji, w tym budowę nowych kopalń, zapowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w Sygnałach Dnia radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń