X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: polityka migracyjna UE jest mylna. To widać, słychać i czuć

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:29
- Wyrok w sprawie Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości zapadnie pewnie za kilka lat. Do tego czasu zmieni się Komisja Europejska i być może ta mylna polityka migracyjna będzie zupełnie zweryfikowana przez Unię Europejską. Bo to, że jest mylna, to widać, słychać i czuć - mówił w radiowej Jedynce Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o pozwie KE przeciwko Polce (Jedynka/W samo południe)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę przyjęcia uchodźców. Chodzi o niezrealizowane ustalenia z jesieni 2015 roku o rozlokowaniu w całej Unii 160 tysięcy osób z obozów w Grecji i we Włoszech. W czerwcu br. Komisja rozpoczęła postępowania przeciwko trzem państwom: Polsce i Węgrom, które nie przyjęły żadnej osoby oraz Czechom, które przyjęły kilkunastu uchodźców, a potem wstrzymały wszelkie decyzje.

Ryszard Czarnecki przypomina, że polityka rządu PiS związana z nieprzyjmowaniem muzułmańskich imigrantów była powszechnie popierana przez Polaków. Jest zdania, że była to dobra decyzja, a obecna polityka migracyjna UE skutkuje obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w krajach Europy Zachodniej. - W każdym tygodniu mamy do czynienia albo z zamachami, albo z udaremnieniem kolejnego zamachu - pointował europoseł.

Gość Jedynki mówił także o budżecie unijnym mającym obowiązywać od 2021 r. oraz o nowych propozycjach dotyczących sposobu organizacji Unii Europejskiej. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący PE)

Godzina emisji: 12.28

Data emisji: 07.12.2017

rr/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Europejska złożyła trzy pozwy i upomnienie przeciw Węgrom

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:13
Komisja Europejska skierowała dziś przeciwko Węgrom trzy pozwy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Bruksela wysłała też do władz w Budapeszcie jedno upomnienie, grożąc sprawą przed Trybunałem. 
rozwiń zwiń