Prawie 1000 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych. Policja podsumowuje święta na drogach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 14:22
Smutny bilans świątecznych statystyk drogowych. W wypadkach na polskich drogach zginęły 42 osoby, a 449 zostało rannych. Wzciąż niepokoi liczba osób, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę - powiedział w audycji "W samo południe" nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • nadkom. Radosław Kobryś: w minione święta na polskich drogach zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem. (W samo południe / Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Łukasz Kowalski

W okresie świątecznym, czyli od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia, policja odnotowała 373 wypadki drogowe. W stosunku do 2016 roku wypadków było mniej o 55. - Na drogach zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem. Marzyliśmy jednak, żeby tych ofiar śmiertelnych było mniej - podkreślił nakom. Radosław Kobryś.

Przerażają dane policji jeśli chodzi o kierowców, którzy pijani wyjeżdzają na drogę. Jak podkreślił na antenie radiowej jedynki nadkom. Radosław Kobryś, w tym roku w okresie świątecznym zatrzymano 991 osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Warunki pogodowe podczas tegorocznych świąt były zbliżone do tych sprzed roku. To - według policji - skłaniało kierowców do szybszej jazdy, a im większa prędkość pojazdu tym prawdopodobieństwo wypadku wzrasta - zauważył gość Jedynki.

Mimo tego, że jakość polskich dróg jest coraz lepsza, samych samochodów na drogach jest coraz więcej. - Mamy jednak wrażenie jako policjanci, że uczestnicy ruchu drogowego o części przepisów pamiętają - szczególnie o tych, które są dla nich wygodne, a o części zapominają - powiedział nadkom. Radosław Kobryś. Podkreślił, że warto, aby wszyscy pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

Gość Jedynki zwrócił tez uwagę na to, iż wielu pieszych uczestników ruchu nadal nie stosuje odblasków. - Jakoś trudno jest przekonać Polaka do tego, żeby te odblaski były - powiedział policjant. Jak dodał - ma nadzieję, że uda się zmienić mentalność ludzi.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: nadkom. Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Godzina emisji: 12.15

Data emisji: 27.12.2017


Hryna

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zderzenie samochodów w Łodzi. Nie żyją trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 12:12
Trzy osoby zginęły na miejscu w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Łodzi w poniedziałek tuż przed północą na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna).
rozwiń zwiń