X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawie 1000 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych. Policja podsumowuje święta na drogach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 14:22
Smutny bilans świątecznych statystyk drogowych. W wypadkach na polskich drogach zginęły 42 osoby, a 449 zostało rannych. Wzciąż niepokoi liczba osób, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę - powiedział w audycji "W samo południe" nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • nadkom. Radosław Kobryś: w minione święta na polskich drogach zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem. (W samo południe / Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Łukasz Kowalski

W okresie świątecznym, czyli od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia, policja odnotowała 373 wypadki drogowe. W stosunku do 2016 roku wypadków było mniej o 55. - Na drogach zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem. Marzyliśmy jednak, żeby tych ofiar śmiertelnych było mniej - podkreślił nakom. Radosław Kobryś.

Przerażają dane policji jeśli chodzi o kierowców, którzy pijani wyjeżdzają na drogę. Jak podkreślił na antenie radiowej jedynki nadkom. Radosław Kobryś, w tym roku w okresie świątecznym zatrzymano 991 osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Warunki pogodowe podczas tegorocznych świąt były zbliżone do tych sprzed roku. To - według policji - skłaniało kierowców do szybszej jazdy, a im większa prędkość pojazdu tym prawdopodobieństwo wypadku wzrasta - zauważył gość Jedynki.

Mimo tego, że jakość polskich dróg jest coraz lepsza, samych samochodów na drogach jest coraz więcej. - Mamy jednak wrażenie jako policjanci, że uczestnicy ruchu drogowego o części przepisów pamiętają - szczególnie o tych, które są dla nich wygodne, a o części zapominają - powiedział nadkom. Radosław Kobryś. Podkreślił, że warto, aby wszyscy pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

Gość Jedynki zwrócił tez uwagę na to, iż wielu pieszych uczestników ruchu nadal nie stosuje odblasków. - Jakoś trudno jest przekonać Polaka do tego, żeby te odblaski były - powiedział policjant. Jak dodał - ma nadzieję, że uda się zmienić mentalność ludzi.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: nadkom. Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Godzina emisji: 12.15

Data emisji: 27.12.2017


Hryna

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zderzenie samochodów w Łodzi. Nie żyją trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 12:12
Trzy osoby zginęły na miejscu w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Łodzi w poniedziałek tuż przed północą na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna).
rozwiń zwiń