X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozpoczynają się ferie zimowe. Szef GITD zapewnia: kontroli autobusów będzie sporo

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 16:42
Podczas trwających do 25 lutego ferii w kolejnych województwach Inspekcja Transportu Drogowego będzie szczegółowo kontrolować autokary przewożące dzieci.
Audio
  • Alvin Gajadhur o wzmożonych kontrolach autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek (W samo południe/Jedynka)
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek w Szczecinie.
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek w Szczecinie. Foto: PAP/Marcin Bielecki

 - Widać, że niektórzy przewoźnicy próbują ryzykować. Myślą, że nie będzie kontroli. Mogę zapewnić, że kontroli autobusów będzie naprawdę sporo - zapowiedział Alvin Gajadhur, szef Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Jak dodał gość radiowej Jedynki, sprawdzanie stanu technicznego autokarów i kondycji kierowców będzie odbywać się zarówno przed ich wyjazdem, jak i na trasach komunikacyjnych.  

- Dla przykładu Mazowsze: tutaj kontrole rozpoczęły się już od piątku. Sprawdziliśmy w godzinach popołudniowych siedem autokarów. Dzisiaj rano kolejne siedem autokarów. Na szczęście te 14 autokarów było w dobrym stanie technicznym, a ich kierowcy byli trzeźwi i wypoczęci - powiedział Główny Inspektor Ruchu Drogowego

Jednak jak wskazał Alvin Gajadhur, przeprowadzone do tej pory kontrole w województwie śląskim wykazały nieprawidłowości. - Tam niestety było dużo gorzej. Na 13 kontroli autobusów wydaliśmy siedem mandatów karnych, wszczęliśmy dwa postępowania administracyjne. Pojazdy nie były właściwie oznakowane. W jednym przypadku kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy, w dwóch przypadkach kierowcy jeździli zbyt szybko - wyliczył Gajadhur.

Zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne - przyznał szef Inspekcji Transportu Drogowego. - Jeden niedopuszczony pojazd zatrzymaliśmy na drodze krajowej nr 81 w Skoczowie. W pojeździe stwierdzono nadmierny luz układu kierowniczego i wycieki płynów eksploatacyjnych. Inspektorzy podjęli decyzję o zatrzymaniu autokaru, a dzieci musiały czekać na pojazd zastępczy - wyjaśnił.

Alvin Gajadhur zauważył, że dzięki kontrolom przewoźnicy coraz większą uwagę zwracają na stan pojazdów i kondycję kierowców. W większości przypadków, przewoźnicy i kierowcy są przygotowani, że pojazd będzie skontrolowany i po prostu nie chcą się narażać na konsekwencje, a rodziców i dzieci na nerwy. Świadczą o tym statystyki z ubiegłorocznych ferii.

- Na 1177 skontrolowanych autokarów, zatrzymaliśmy 47 dowodów rejestracyjnych. To jest cztery procent, czyli co 25. pojazd. Natomiast pojazdów w fatalnym stanie było osiem, czyli niespełna jeden procent - wytłumaczył Gajadhur i podkreślił, że to znacznie lepszy wynik niż wśród autobusów miejskich, czy nawet gimbusów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Cegielski

Goście: Alvin Gajadhur (Główny Inspektor Transportu Drogowego)

Godzina emisji: 12.05

Data emisji: 13.01.2018

dad/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpoczynają się zimowe ferie. ITD zapowiada szczegółowe kontrole autokarów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 17:11
W ferie odbędzie się blisko 4 tysiące kolonii i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży, z czego 150 to wyjazdy zagraniczne. Podczas ferii trwających do 25 lutego w kolejnych województwach Inspekcja Transportu Drogowego będzie szczegółowo kontrolować autokary przewożące dzieci - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń