6 proc. PKB na zdrowie do 2024 r. "Wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:15
- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - mówił na antenie radiowej Jedynki Zdzisław Szramik, wiceszef OZZL. 
Audio
  • Gość radiowe Jedynki zastanawiał się, jaką cenę za porozumienie z MZ zapłacą lekarze (Jedynka/W samo południe)
Członkowie Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski (L) i Jarosław Biliński (P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim
Członkowie Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski (L) i Jarosław Biliński (P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem zdrowia Łukaszem SzumowskimFoto: PAP/Tomasz Gzell

Doszło do porozumienia między resortem zdrowia a rezydentami. - Po długich i ciężkich rozmowach udało się nam wypracować kompromis - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. - Najważniejszymi elementami porozumienia są zwiększenie corocznego wzrostu nakładów i szybsze osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB już w 2024 r. - dodał.

Wiceszef OZZL nie był zachwycony porozumieniem - Jest to rzeczywiście wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos. Nie wyobrażałem sobie, że do aż takiego przełomu mogło dojść - ironizował Szramik.

- Pytanie tylko, jaką cenę za to ogromne przyspieszenie zbliżone do prędkości światła zapłaciliśmy my jako lekarze i zapłacą pacjenci teraz i w przyszłości - dodał.

- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Zdzisław Szramik (wiceprzewodniczący Zarzadu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy)

Data emisji: 08.02.2018

Godzina emisji: 12.12

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak