X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

6 proc. PKB na zdrowie do 2024 r. "Wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:15
- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - mówił na antenie radiowej Jedynki Zdzisław Szramik, wiceszef OZZL. 
Audio
  • Gość radiowe Jedynki zastanawiał się, jaką cenę za porozumienie z MZ zapłacą lekarze (Jedynka/W samo południe)
Członkowie Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski (L) i Jarosław Biliński (P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim
Członkowie Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski (L) i Jarosław Biliński (P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem zdrowia Łukaszem SzumowskimFoto: PAP/Tomasz Gzell

Doszło do porozumienia między resortem zdrowia a rezydentami. - Po długich i ciężkich rozmowach udało się nam wypracować kompromis - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. - Najważniejszymi elementami porozumienia są zwiększenie corocznego wzrostu nakładów i szybsze osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB już w 2024 r. - dodał.

Wiceszef OZZL nie był zachwycony porozumieniem - Jest to rzeczywiście wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos. Nie wyobrażałem sobie, że do aż takiego przełomu mogło dojść - ironizował Szramik.

- Pytanie tylko, jaką cenę za to ogromne przyspieszenie zbliżone do prędkości światła zapłaciliśmy my jako lekarze i zapłacą pacjenci teraz i w przyszłości - dodał.

- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Zdzisław Szramik (wiceprzewodniczący Zarzadu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy)

Data emisji: 08.02.2018

Godzina emisji: 12.12

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak