X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe stawki za wodę. Ponad 1500 wniosków o zmianę taryfy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 13:48
- Sam fakt ustanowienia regulatora w postaci "Wód Polskich" wpłynął w pewnych sytuacjach na obniżenie stawek - powiedział w audycji "W samo południe" prezes tego urzędu Przemysław Daca. 
Audio
  • Przemysław Daca o taryfach przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych (Jedynka/W samo południe)
Przemysław Daca
Przemysław DacaFoto: W.Kusiński/PR

Minął termin składania wniosków do "Wód Polskich" z nowymi taryfami przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. Urząd ma 45 dni na rozpatrzenie wniosków.  Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" zostało powołane 1 stycznia, podlega Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Prezes instytucji, podobnie jak dyrektorzy regionalnych zarządów, sprawują rolę regulatora cen.

- Wniosków wpłynęło ponad 1,5 tys. - powiedział Przemysław Daca i dodał, że część przedsiębiorstw złożyło zapewne wniosek za pośrednictwem poczty i dokumenty mogą jeszcze wpłynąć. Gość Jedynki zastrzegł, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie proponowanych podwyżek lub obniżek cen. - Sam fakt ustanowienia regulatora w postaci "Wód Polskich" wpłynął w pewnych sytuacjach na obniżenie stawek - stwierdził prezes urzędu, który ma pilnować, by podwyżki nie były nieuzasadnione. Stawki zmniejszyć chce m.in. Warszawa i gminy ościenne. 

Przemysław Daca zapowiedział, że będą szczególnie uważnie się przyglądać taryfom, które są wyjątkowo wysokie i tym, gdzie proponowane są wysokie podwyżki. W jakich przypadkach urząd zgodzi się na podwyżki? Jakie dokładnie ma kompetencje? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Przemysław Daca (prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie")

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 12.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak