Paweł Rabiej: Nowoczesna jako partia ma się dobrze. Nie ma żadnej wasalizacji, nie ma żadnego znikania

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 13:30
- Bywały czasy lepsze, ale raczej średnia sondażowa daje nam mniej więcej w okolicach tego wyniku, z którym weszliśmy do parlamentu. Podjęliśmy decyzję o współpracy w samorządach z Platformą Obywatelską, mam nadzieję, że z innymi partiami też, ale to w najmniejszym stopniu nie oznacza tego, że znikamy ze sceny politycznej - wręcz przeciwnie - powiedział w Jedynce Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.
Audio
  • Paweł Rabiej: nie podjąłbym takiej decyzji gdybym nie miał pewności, że wspólny kandydat chce zmian w Warszawie, zmian które są potrzebne (W samo południe/Jedynka)
Paweł Rabiej w studiu radiowej Jedynki
Paweł Rabiej w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński

Mimo że Nowoczesna przez kilka miesięcy przedstawiała jako swojego kandydata w wyścigu prezydenckim w Warszawie Pawła Rabieja, ówczesny przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zdecydował się na sojusz z partią Grzegorza Schetyny. W przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego, Rabiej ma zostać wiceprezydentem miasta.

We wcześniejszych wypowiedziach Paweł Rabiej utrzymywał, że nie zrezygnuje z kandydatury i nie poprze kandydata Platformy ponieważ "zawiódłby w ten sposób tysiące osób, z którymi powstawał program dla Warszawy". W Polskim Radiu tłumaczył, dlaczego jest przekonany, że program przedstawiony przez jego partię będzie realizowany w razie ewentualnego zwycięstwa Trzaskowskiego.

Mam gwarancję, że pracujemy nad wspólnym programem i samorządowym, i wyborczym, więc to będzie program spisany, który zobowiązuje nas obu. Mamy też porozumienie, już właściwie wynegocjowane, za chwilę będzie ogłoszone, dotyczące startu do Rady Warszawy, czyli formuły startu. To są dokumenty, które jeżeli dorośli ludzie, dojrzałe partie polityczne zobowiązują się do ich realizowania, to jestem przekonany, że będą realizowane. Opieram to na podstawie, mam nadzieję, że nie naiwnej, wiary w to, że ludzie odpowiedzialni zachowują się odpowiedzialnie - powiedział Paweł Rabiej.

Wątpliwości budzi sytuacja finansowa Nowoczesnej. Partia została pozbawiona subwencji państwowych po odrzuceniu przez Państwową Komisję Wyborczą jej sprawozdań finansowych z ostatnich wyborów parlamentarnych.

- Wyzwanie oczywiście jest, ale zawsze mówiliśmy, że warto, by partie polityczne zabiegały nie tylko o pieniądze z budżetu, ale też, żeby zwracały się bezpośrednio do swoich wyborców. No i tu też nie jest źle. Ciągle jest tak, że jeżeli apelujemy o wpłaty to, zwłaszcza jeżeli mamy kampanie wyborczą, one są. Mamy też składki członkowskie, mamy kilka tysięcy członków w całym kraju i to też jest taka rzecz, która pozwala funkcjonować. Jestem przekonany, że sobie tutaj, w sejmikach i w miastach, poradzimy - podkreślił kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Warszawy.

Więcej w całej rozmowie.

*** 

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Paweł Rabiej (kandydat Nowoczesnej na fotel wiceprezydenta Warszawy)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 12.17

rr/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe: PO i Nowoczesna łączą siły w wyścigu o fotel prezydenta stolicy. Jest wspólny kandydat

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 17:14
Poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy; członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy - poinformowali szefowie PO i N.: Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Nowoczesnej o Rafale Trzaskowskim: to polityk dojrzały

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 08:49
Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, natomiast Paweł Rabiej na wiceprezydenta. – Rafał Trzaskowski to polityk dojrzały, wszechstronnie skonstruowany. Natomiast Paweł Rabiej to osoba, która ma wszelkie kompetencje do tego, by być świetnym wiceprezydentem. Fakt, że opozycja się jednoczy to efekt uboczny wprowadzanej przez PiS ordynacji wyborczej – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
rozwiń zwiń