X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydenci Polski i Izraela na Marszu Żywych. Ryszard Żółtaniecki: to ważny sygnał

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 13:41
Po raz pierwszy dwóch prezydentów: Polski i Izraela, wzięło udział w Marszu Żywych. - To jest sygnał, że jest nam po drodze, że jesteśmy sobie bliscy, że jest to sprawa ważna dla obu krajów - przekonywał w audycji "W samo południe" dr Ryszard Żółtaniecki, socjolog, dyplomata, wykładowca Collegium Civitas.
Audio
  • Prezydenci Polski i Izraela na Marszu Żywych. Ryszard Żółtaniecki: to ważny sygnał (W samo południe/Jedynka)
Dr Ryszard Żółtaniecki
Dr Ryszard ŻółtanieckiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ryszard Żółtaniecki powiedział w radiowej Jedynce, że taka wizyta prezydenta Izraela Reuwena Riwlina nie byłaby możliwa bez zgody "wszystkich kluczowych postaci w Izraelu".

- Niestety, tak się składa, że te spotkania, normalizacja, odbywają się w czasie, który jest dość trudny dla izraelskiego establishmentu, szczególnie dla premiera Netanjahu i jego środowiska. Bardzo często wymogi polityki wewnętrznej Izraela dominują nad wymogami polityki zagranicznej - oceniał gość audycji "W samo południe".

Wykładowca Collegium Civitas zwracał uwagę, że polskie instytucje muszą zdecydowanie skuteczniej pracować nad poprawą wizerunku Polski w Izraelu, tak żeby do tego społeczeństwa trafiały informacje, choćby o zaangażowaniu naszych obywateli w czasie II wojny światowej w działalność na rzecz Żydów. - Potrzebna jest konsekwentna, długofalowa, wielowymiarowa akcja, czy działania, które osłabią stereotypy, które wciąż w Izraelu pokutują - przekonywał.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi:  Wojciech Dąbrowski

Gość: Ryszard Żółtaniecki (socjolog, dyplomata, wykładowca Collegium Civitas)

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 12.16

pp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydenci Polski i Izraela na Marszu Żywych. "Jesteśmy najbardziej proizraelskim krajem w Europie"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 18:42
– Polska i Izrael mają bardzo dużo wspólnych interesów. Dużo ważniejszych niż konflikt o historię – tak o stosunkach polsko-izraelskich mówili goście audycji "Puls Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda o publikacji Times of Israel: takie słowa nie padły

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 08:25
Prezydent Andrzej Duda zdementował na Twitterze doniesienia anglojęzycznego izraelskiego portalu Times of Israel, dotyczące czwartkowego wystąpienia prezydenta Izraela Reuwena Riwlina w Polsce.
rozwiń zwiń